Перемога платників податків: що значить рішення англійського суду у справі «Приватбанку»

logo


Так, учора, 15 жовтня, Апеляційний суд Англії нарешті ухвалив своє рішення у справі «Приватбанку» проти Коломойського, Боголюбова й інших, визнавши попереднє рішення судді Фанкурта «просто хибним» і встановивши юрисдикцію англійського суду у цій справі.

Результат – повна перемога Приватбанку, а, відповідно, й повна перемога українських платників податків на цьому етапі. Так, це лише перемога в апеляції і попереду довгий шлях повного судового процесу. Проте саме рішення є надзвичайно важливим, оскільки воно беззаперечно підтверджує, що Банк має «добре обґрунтовану заяву» (a good arguable case) щодо вчинення проти нього «складного шахрайства» (elaborate fraud), яке включало «відмивання грошей у величезних обсягах» (money laundering on a vast scale).

Що значать деталі сьогоднішнього рішення?

Читайте також: Фурса: Верховний суд Лондона підкреслив, що будь-які компроміси із Коломойським – зрада та злочин

1. Майже невідкладно буде розпочато повний судовий процес (тій стороні відмовлено в апеляції, єдиний шлях – через Верховний суд, але подання до ВС не зупиняє основний судовий процес). Це означає, що колишні власники та менеджмент, а також інші учасники процесу будуть незабаром зобов’язані давати свідчення під присягою.

2. Відкинуто спроби загальмувати процес в англійському суді до розгляду «сфабрикованої» справи в українських судах щодо «захисту ділової репутації» колишніх власників.

3. Глобальний арешт активів у повному обсязі залишається чинним до винесення остаточного судового рішення.

4. Предметом процесу є повний обсяг скарги «Приватбанку» в 1.9 млрд дол. плюс штрафи (на сьогодні – вже близько 3 млрд дол.) – некоректні розрахунки судді поперебньої інстанції (у бік зменшення) було відкинуто.

5. Підтверджено обґрунтованість ключових елементів позову Банку – що означає, що матимемо можливість боротися за подальше повернення решти виведених коштів, де немає участі британських компаній чи активів, в інших юрисдиціях.

Читайте також: Прикриваючись судом, Зеленський грає в піддавки із Коломойським – Фурса

6. Підтверджено фабулу звинувачень із боку Банку – сподіваюсь, це поховає недолугі спроби продавити ідею із «компенсацією».

Головне – це потужний сигнал, що немає географічних меж верховенства права. Сподіваюся, українські правоохоронні органи та судова влада зможуть цей сигнал почути.

Наприкінці дозвольте нагадати, що в липні, після останнього засідання Апеляційного суду в цій справі, Майк Говард, який представляє в суді Коломойського, Боголюбова й інших, сказав таке: «Якщо «Приватбанку» вдасться перемогти по питанню юрисдикції – це буде нокаутувальний удар».

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube