Передумов для підвищення «мінімалки» немає – Данилюк

logo


 

Міністр фінансів Олександр Данилюк розповів, що передумов для підвищення мінімальної заробітної плати немає.

Про це він розповів в інтерв’ю ЕП.

«Підвищення «мінімалки» — це додаткові видатки. Ми прораховували декілька варіантів, скільки це може коштувати. Підвищення «мінімалки» з квітня обійшлося б держбюджету мінімум в 13 млрд. гривень. І це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення «мінімалки» — без урахування підвищення посадового окладу працівника і тарифного розгляду єдиної тарифної системи», — зазначив міністр.

«Якщо врахувати підвищення тарифного розгляду у співвідношенні до «мінімалки», була б додаткова потреба у витратах на 2018 рік у 30 млрд. гривень. Перше півріччя закінчується вже через місяць. Зараз потрібно думати про Антикорупційний Суд, а не займатися популізмом», — додав він.

Як повідомлялося, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум становить 1 700 гривень, а мінімальна зарплата — 3 723 гривні.

Президент Петро Порошенко допустив збільшення мінімальної заробітної плати до 4,1 тис. гривень у другій половині 2018 року.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: Олександр Данилюк: Зараз на мені випробовують те, що буде під час виборчої кампанії з будь-ким

Економічна правда