Пенсія в Україні: Рева розповів про важливий нюанс

logo


В Україні можуть змінити норму закону, згідно із якою, ті, хто не отримував пенсії з якихось причин, можуть отримати виплати лише за три роки. Це особливо актуально для мешканців окупованої частини Донбасу.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу “112 Україна“, інформує “Народна Правда“.

Він зазначив, що наразі діє закон із нормою, що отримати недоотримані пенсійні виплати можна лише за три роки. Але, враховуючи, що мешканці Донбасу мимоволі опинилися на окупованих територіях, буде доцільно скасувати це обмеження.

Відтак люди зможуть отримати належні їм кошти після деокупації, або повернення на підконтрольні Україні території.

Нагадаємо, 16 жовтня переселенці почали голодування під посольством США в Україні. Вони вимагають, щоб посольство перевірило, куди витрачені кошти, що надійшли з США в Україну для допомоги переселенцям і постраждалим в результаті збройного конфлікту на сході України. За словами протестувальників, місце для акції вони вибрали символічне. Йдеться не лише про гроші надані Державним департаментом, а й взагалі про гроші, надані в рамках міжнародної підтримки, зокрема від ЄС і Японії.

Нагадаємо, у шахтарському місті на Львівщині збираються відкрити військовий ліцей для переселенців.

Нагадаємо також, у селі на Одещині обладнають «соціальне містечко» для переселенців.

Крім того, Путін розпочав масово повертати на батьківщину біженців з Донбасу.

Крім того, нещодавно в Кабінеті Міністрів прийняли важливе рішення щодо переселенців. Тепер внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати пенсії та соціальні виплати в будь-якому банку країни, а не тільки через «Ощадбанк».

У проекті рішення сказано, що виплата пенсій, а також інших соцвиплат переселенцям буде проводиться через рахунки «Ощадбанку» як готівкою, так і через безготівкові операції, а також через мережі установ інших банків, які знаходяться на підконтрольній владі території.

Крім того, Міністерстві соцполітики України повідомили, що в Україні офіційно зареєстровано 1 мільйон 586 тисяч 135 переселенців з Криму та Донбасу. Станом на 28 серпня 2017 року отримувачам допомоги з числа переміщених осіб профінансовано 1 мільйон 889 тисяч 570 гривень.

Європейський інвестиційний банк у рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України планує  виділити 305 млн гривень на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Раніше про переселенців з тимчасово окупованих територій і про оновлену процедуру верифікації осіб, які перетинають лінію розмежування, розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.