Пасічники пропонують карати фермерів, що труять бджіл пестицидами, позбавленням волі від 2 до 10 років

logo


Профільна асоціація вже підготувала відповідний законопроект.

Асоціація пасічників України підготувала проект закону, що передбачає зміни до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за порушення законодавства в галузі бджільництва. Про повідомляє «Агроінсайдер».

За словами голови асоціації Юрія Овдієнка, зокрема, пропонується доповнити статтю 247 КК статтею 247-1 наступним пунктом: «порушення законодавства при захисті рослин в боротьбі з шкідниками і хворобами рослин, які спричинили загибель бджіл і інші тяжкі наслідки карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк». А також включити в неї відповідальність за повторне діяння — «і сама дія, вчинена повторно, або якщо ці дії спричинили отруєння і загибель людей, масову загибель бджіл, диких і домашніх тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі від 5 до 10 років».

Також читайте: «У випадку отруєння бджіл всі необхідні дослідження будуть проводитися за рахунок Держпродспоживслужби», — Лапа

«У такому формулюванні на другий рік агроном подумає, чи кропити поле з порушенням вимог або краще звільнитися з агрофірми», — вважає Юрій Овдієнко.

Раніше у парламенті вже зареєстрували законопроект, що має посилити відповідальність аграріїв за отруєння бджіл хімікатами з полів — №7379 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства в галузі бджільництва)».

Як відомо, з травня в Україні почали масово гинути бджоли. За даними пасічників, через розприскування хімікатів на полях, померло 45 тисяч бджолосімей.

За матеріалами agroinsider.com.ua