Пашинський збагатився на конфіскованих нафтопродуктах за сприяння Холодницького

logo


Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підіграв друзям народного депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського у псевдоконфіскації в рамках розслідування злочинної схеми олігарха Сергія Курченка.

Про це написала виконавчий директор та член правління Центру протидії корупції, юрист Дарія Каленюк у своєму блозі на Українській правді.

За її словами, розпіарена генпрокурором Юрієм Луценком конфіскація нафтопродуктів Курченка відбулася лише на папері, зокрема, завдяки зусиллям Холодницького. Насправді ж нафтопродукти Одеського НПЗ на час рішення про конфіскацію були вже давно продані, а гроші від їх реалізації розчинилися на рахунках друзів Пашинського.

Каленюк нагадує, що нафтопродукти продали без аукціону й за заниженими цінами бізнесмену Сергію Тищенку – давньому другові Пашинського. Проте навіть цих грошей держава не отримала й натомість зазнала збитків на 250 млн гривень.

Державне підприємство «Укртранснафтопродукт», що займалося реалізацією цих речових доказів, як і підприємство «Укройлпродукт», котре «купило» здешевлені нафтопродукти, очолювали люди наближені до Тищенка. Останній є також фактичним бенефіціаром банку, який обрали для розміщення коштів, де вони зрештою й застрягли.

Каленюк зауважує, що керівником «Укртанснафтопродукту» в період реалізації нафтопродуктів був Володимир Гаврилов – чоловік глави Державної аудитслужби Лідії Гаврилової, яку Національне антикорупційне бюро підозрює в незаконному збагачені за придбане майно після оборудки з нафтопродуктами.

Все це стало можливим, резюмує юрист, через те, що Холодницький не дозволив НАБУ розслідувати цю справу й повернув її одеській поліції. В результаті держава від гучної псевдоконфіскації Луценка насправді отримала лише дірку від бублика й реальну загрозу виплатити кошти за незаконно конфіскований завод і нафтопродукти.