Ощасливили не всіх: Кому підвищили пенсію, а кому навпаки зменшили (Відео)

logo


Ощасливили не всіх: Кому підвищили пенсію, а кому навпаки зменшили (Відео)

Пенсіонерам прийдуть листи, де точно будуть вказані суми підвищення.

Перші пенсіонери вже отримали свої нові «осучаснені» пенсії, але розрекламована урядом реформа на ділі ощасливила небагатьох. Більш того, у деяких виплати навіть скоротилися, передає Корупція.Інфо.

Експерти кажуть, що не варто вірити обіцянкам, насправді грошей у Пенсійному фонді немає і в найближчому майбутньому не передбачається.

Виплати стали менші:«Пенсійна реформа в дії. Мамі (70 років) підвищили. Було 1 509 грн, стало 1331 грн », – розповіла журналістам киянка Оксана Г.

«Моя пенсія становить 2140 грн, стаж – майже 40 років. Прийшла СМС на телефон, тепер вона збільшилася на 124 грн. Я не вірила, що мені дадуть багато, але такого розчарування не відчувала давно. Де ті 200 грн хоча б? А 700 грн кому дадуть? Краще б нічого не обіцяли, ми й справді цього 1 жовтня чекали давно, сподівалися », – говорить 74-річна пенсіонерка Валентина Калачова.

Інші пишуть про своє обурення в соцмережах і на форумах. «Мамі осучаснили пенсію. 38 років стажу, до цього отримувала 1800 грн (це з доплатою за батьківський орден – 200 грн). Знаєте, на скільки осучаснили? Аж на 359 гривень! Страшна сума – 2159 грн. Розбагатіла пані, не знає, на що витратити – чи то на подорож навколо світу, то чи автомобіль купити. Це схоже на приниження людини, який працював все життя, не вкрав жодної копійки. Чи не брала від тих, які рвалися в депутати, ні грошей, ні гречки », – поділилася емоціями одна з користувачів соцмереж.

«Я в шоці. Моїй мамі 67 років, вона ветеран праці, шкідливе виробництво. Було 1 462 грн, підвищили на 152 грн. Мінімальну, уточню, підвищили на 140 грн », – написала Крістіна Акопян.

Міністр соцполітики Андрій Рева обіцяє, що пенсіонерам прийдуть листи від Пенсійного фонду, де точно будуть вказані суми підвищення.

«Ми заявляли, що з 12 млн пенсіонерів підвищення отримають 5,6 млн чоловік. Ще для 4 млн збільшуються соцстандарти з 1 жовтня – це додаткові 140 грн. Тому всі пенсіонери отримають різні цифри, зрівнялівки, як раніше, не буде. Що стосується меншої суми виплат, то такого не може бути. Тому що в законі чітко зазначено: ті, у кого сума пенсії після перерахунку буде менше, ті отримають стару пенсію. Тому читачці треба йти в свій місцевий пенсійний фонд », – сказав Рева.

Економічний експерт Олександр Охріменко каже, що найбільше від перерахунку постраждали ті, хто на пенсію виходив не так давно.

«По-перше, вони змінили коефіцієнт, який використовували для розрахунку пенсії. Був 1,35, тепер – 1, фактично його немає. Друге. Раніше за основу брали прожитковий мінімум, а тепер – мінімальну зарплату в 3200 грн. Вона більшою за прожитковий мінімум і при розрахунках, коли вашу середню зарплату ділять на 3200, результат виходить менше. Фактично велику надбавку в 1 тис. Грн отримають тільки 8% пенсіонерів. Всі інші – в середньому 140 грн, на більше не варто розраховувати », – підкреслив Охрименко.

Економіст Юрій Гаврилечко також упевнений, що ніяких серйозних підвищень пенсій і не передбачається.

«Ще раніше говорили, що добавку в тисячу гривень отримають одиниці. Для всіх інших не зміниться нічого. Адже уряд чітко говорило, що підвищать 5,6 млн пенсіонерів з 12 млн. Тобто половини літніх людей ця подія навіть не торкнеться. Тому чому люди дивуються? Ніде в законах немає такого поняття, як осучаснення пенсій, тому ніякої відповідальності за ці гасла уряд не несе. Є поняття «індексація пенсій», яка не проводиться урядом з середини 2012 року. І навіть зараз вони хочуть ввести індексацію через три роки, але вона буде в два рази менше, ніж реальне зростання цін », – зазначив Гаврилечко.

Гроші брати нізвідки

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко пояснює, що насправді гроші на підвищення пенсій взяти не було звідки.

«Пенсіонери у нас в країні завжди жили погано. Причин цього три: тіньова економіка, міграція і низька народжуваність. В результаті в Україні занадто багато пенсіонерів і занадто мало працюють. У такій ситуації пенсійна система повинна була впасти в кому. Виходів було три. Перший – збільшувати кількість працюючих. Для цього потрібно або проводити кардинальні реформи, або відкрити кордони і пустити мігрантів. Питання тільки, хто до нас поїде? Другий. Збільшити податки, але це призведе лише до зростання тіньової економіки, оскільки у нас і так високий податковий тиск. Третій – збільшити народжуваність, але для цього потрібно багато часу. Тому було прийнято рішення пенсійну систему зберегти, а кількість пенсіонерів зменшити. Для цього і був проголосований законопроект, який веде до прихованого скорочення пенсіонерів за рахунок збільшення страхового стажу », – говорить Устенко.

За його словами, на підвищення виплат грошей-то все одно поки немає. Економіка працює дуже повільно. Як мінімум на рік зростання економіки повинен бути 5%, а у нас – від сили 2%. «Всі ці обіцянки уряду про те, що людям похилого віку додадуть від 200 до 1000 грн, – не що інше, як популізм», – додав експерт.