Отримувати якісний та високий урожай картоплі на півдні стає дедалі складніше

logo


Через високі температури ґрунту на півдні України посилюється дія збудників вірусів, які вироджують сорти картоплі. Бульби, уражені вірусними хворобами, через порушення балансу гідролізуючих речовин за весняної посадки знижується схожість культури.

Характерними ознаками є передчасне пробудження вічок на бульбах, утворення витягнутих паростків, формування дрібних і хворих репродуктивних органів, прогресуюче зниження врожайності та погіршення якості бульб у наступних репродукціях, повідомляє agrotimes.net.

Науковці Інституту зрошуваного землеробства провели аналіз даних метеорологічних спостережень на Півдні за останні 24 роки й установили, що середньодобова температура підвищилася на 1°С порівняно з попереднім роками. У свою чергу річна кількість опадів у регіоні зменшилася за цей час на 20 мм. 

У період весняного терміну садіння картоплі підвищилася сума активних температур повітря вночі до 26°С, удень поверхня ґрунту нагрівалася до 30°С. Влітку нічна температура підвищилася до 30 °С, денна — понад 40°С. Такі умови прискорюють процес виродження картоплі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.