Оренда квартир за рік подорожчала на 5,5%: ціни по регіонах України (інфографіка)

Статистичне відомство оприлюднило дані про те, скільки в середньому платять українці за оренду житла в різних містах країни.

Про це повідомляється на сайті Держстату.

Як виявилося, середня плата по Україні за оренду 1-кімнатної квартири на місяць за рік зросла на 5,5% з 3 701 до 3903 гривень.

Найдорожчі і найдешевші міста для оренди:

за даними Держстату, на першому місці за вартістю оренди місто Київ – 7624 грн. Далі йдуть Одеська область (5029 гривень), Харківська (4862 гривні) і Львівська області (4776 гривень);

найдешевші квартири, згідно з даними, в Івано-Франківській області (2423 гривні), Сумській області (2215 гривень) і Луганській області (2173 гривні).

Раніше аналітики підрахували, що найвигідніше співвідношення вартості найму житла до зарплати в Кропивницькому. Там сім’я з 2-х осіб, які працюють, із середньостатистичною зарплатою витратить на оренду 27,5% від свого місячного доходу.

Довідка Finance.ua:

Здача квартир (кімнат) в оренду наразі є одним з найбільш поширених, зручних і вигідних способів отримання додаткового доходу. Як правильно розрахувати вартість оренди житла і які податки доведеться за це сплатити – читайте за посиланням.

До речі, в Україні нардепи на чолі зі “Слугою народу” Дмитром Наталухою пропонують запровадити нові правила на ринку оренди нерухомості.

До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви зібралися зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог іпотечних кредитів.