Омелян про запуск річкового транспорту в Україні: «Це інвестиції на десятки мільйонів доларів»

logo


Судноплавство України
Судноплавство України

delo.ua

19.06.2018 21:18

Нині це питання гальмується через «бодання в парламенті», яке відбувається вже три роки поспіль

За темою

>
Порошенко підписав закон про підтримку вітчизняного суднобудування

В ефірі «Інформаційного вечора» на «5 каналі» міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про перспективи запуску в Україні річкового транспорту й відповідні законодавчі ініціативи.

«19 червня відбулась чергова нарада за участі заступника голови Адміністрації Президента Дмитра Шимківа. Я сподіваюся, що ми вийдемо на консолідований законопроект. На початку липня, я думаю, ми зустрінемося окремо з Президентом з цього приводу і зможемо вже його внести його як президентський в парламент», — зазначив очільник відомства.

Він продовжив:

«Якщо нам це вдасться, ми отримаємо величезний поштовх не лише для перевезення річковим транспортом, але і для суднобудівної галузі, для розвитку річкової інфраструктури, а це сотні й тисячі робочих місць, десятки мільйонів доларів інвестицій».

Водночас, це питання нині гальмується через небажання певного монополіста втрачати панівне становище на ринку.

«Ця галузь може рости в рази. І я би дуже хотів, щоб оце бодання, яке в парламенті відбувається вже третій рік поспіль, зупинилося, і тут сподіваємося на підтримку Президента», — зазначив міністр.

За словами Омеляна, до осені узгодити питання запуску в Україні повноцінного річкового транспорту навряд вдасться.

«Якщо об’єднатися в героїчному пориві – так (до осені встигнемо – ред.). Реалістично – це осінь цього року, коли кавуни вже відійдуть», — додав міністр.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вояж до столиці: як на Київщину ціла баржа кавунів дісталась – ФОТО