Олексій Дорошенко: Промисловість в Україні відсуває на другий план підсобні господарства і городи

logo


Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Країна все більше переходить на промислову продукцію замість підсобних господарств та власних городів. Тенденція зменшення доходів від підсобного господарства продовжується.

Так, загалом доходи наших громадян від цього зменшилась у 2017 році на 14%. Черговим підтвердженням тенденції, яка стає сталою, є статистика за січень-травень цього року, яка показує зменшення виробництва продукції тваринництва, як то м’яса, молока та курячих яєць. Населення зменшило заготівлю м’яса на 18 тис. т або на 3,5%, молока – на 83 тис. т або на 3%, яєць – на 23 млн шт. або на 0,8%. Загальне виробництво м’яса та молока за п’ять місяців поточного року також знизилось.

Але необхідно зазначити, що за цей час зросла частка промислового виробництва, порівняно з минулим роком: м’яса – на 0,8%, молока – майже на 3%, а курячих яєць – більш ніж на 5%. Тобто ми йдемо світовим шляхом заміщення продукції, яка виробляється для себе та надлишок продається. Це добре через те, що запускає ринкові механізми. Якщо люди, навіть у важкий час відмовляються тримати господарство, то це говорить про її економічну недоцільність. Їм важко конкурувати з масовим виробництвом через великі витрати.

Джерело: Олексій Дорошенко