Оголошено переможців «Рейтингу работодавців України» 2019/2020

logo


rabotnik-vakansii-e1490533724638

Міжнародний кадровий портал grc.ua назвав найбажаніших працедавців України. В ході дослідження «Рейтинг роботодавців України», яке відбувалось протягом вересня 2019 – лютого 2020, респонденти розповідали, якими критеріями керуються при виборі роботи, які галузі вважать найпривабливішими та в яких компаніях бажали б працювати.

Ринок праці зараз опинився у досить двоїстій ситуації. З одного боку є всі підстави очікувати, що він знову стане ринком праці роботодавця. Дефіцит кваліфікованих кадрів, війна за таланти серед працедавців та пов’язані з нею зростання зарплат та активне впровадження нематеріальних програм мотивації – все те, що спостерігалось протягом останніх декількох років може відійти у минуле. Принаймні на певний час. Наразі через коронакризу та карантинні обмеження ми стикнулись зі скороченням кількості вакансій (хай навіть і тимчасовим), збільшенням попиту на нову роботу з боку пошукачів, зростанням конкуренції.

Але з іншого – бізнесу зараз життєво необхідно згуртувати навколо себе високоефективну команду. Кваліфіковані співробітники – опора компаній у теперішніх умовах. Адже саме вони здатні генерувати прибуток бізнесу. При цьому проблеми «докарантинного» ринку праці, такі як міграційні настрої, досить висока мобільність пошукачів у питаннях зміни роботи, непопулярність цілих галузей та профсфер серед певних категорій пошукачів все так само на повістці дня.

«Рейтинг роботодавців України», як певний індикатор ринку праці та цінностей пошукачів, якраз і покликаний дати компаніям орієнтири для пошуку оптимального методу залучення та утримання цінних працівників, збалансування інтересів та можливосте бізнесу та потреб пошукачів.

Лариса Онипко, керівниця «Премії HR-бренд Україна», дуже влучно підмітила, що наразі спеціалісти більш чутливі до дій роботодавців, як власних, так і потенційних: «Кризові явища загострюють сприйняття, змушують оцінювати все більш критично. Те, що вчора лишилося б непоміченим, зараз може стати вирішальним при прийнятті рішення про роботу. І те, як у сьогоднішніх умовах компанія реагує на потреби та проблеми своїх співробітників і суспільства в цілому, як підтримує колектив, як дбає про здоров’я та безпеку працівників та як комунікує визначить, чи сяде ця компанія на «кадрову дієту» у найближчому майбутньому чи ні».

Щоб визначити, які критерії вибору роботи та роботодавців найважливіші та які компанії можуть пишатись своєю роботою з побудови EVP, ми провели анкетування серед 844 та 2631 респондентів (у 1 та 2 хвилях відповідно) та поспілкувались з експертами ринку праці. Так, згідно з опитуванням пошукачів, у ТОП-20 найкращих компаній-роботодавців 2019/2020 рр. увійшли (в алфавітному порядку):

1+1 Медіа
АТБ-маркет
Байєр / Bayer
ВОГ / WOG
Водафон Україна / Vodafone Україна
Дарниця
ДТЕК
Ельдорадо / Eldorado
Київстар
Кока-Кола Україна Лімітед / Coca-Cola HBC Ukraine
Лайфселл / lifecell
Майкрософт Україна / Microsoft Ukraine
МакДональдз Україна / McDonalds Ukraine
Монобанк / Monobank
Нова Пошта
ОЛХ / OLX
ПриватБанк
Рошен / Roshen
Сільпо / Silpo
Тойота-Україна

hh-20

Серед цих компаній багато тих, хто входив у ТОП-20 і у минулих роках. Проте багато і «дебютантів»: АТБ-маркет, Байєр, Дарниця, Ельдорадо, Лайфселл, Монобанк, Рошен.

У регіональному розрізі найбажанішими роботодавцями стали (в алфавітному порядку):

1+1 Медіа
Coca-Cola HBC Україна
EДС- Інжиніринг
АТБ-маркет
Ашан Україна
ВОГ
Водафон Україна
Дарниця
ДТЕК
Ельдорадо
Ернст енд Янг
К.А.Н. Девелопмент
Київстар
МакДональдз Україна
Мережа АЗК “ОККО” (Концерн Галнафтогаз)
Монобанк
Нова Пошта
ПриватБанк
Пузата Хата, мережа ресторанів
Рудь, Житомирський маслозавод
Сільпо
Сінево
Софтсерв
Укренерго
Уніка
Філіп Морріс Україна

Варто пам’ятати, що «Рейтинг роботодавців України» – своєрідний лакмус стану ринку праці та цінностей пошукачів. А значить, і орієнтир для компаній у питанні HR-стратегії.

Про організатора дослідження:

GRC.UA (в минулому HeadHunter Україна, hh.ua) – один з перших міжнародних кадрових порталів країни, який було утворено ще у 2004 році. Над його створенням працювали професіонали з підбору персоналу, які знають ринок праці з практичної точки зору, знають «болі» роботодавців та пошукачі і, головне, знають, як цим «болям» зарадити. Це було і залишається відмінною рисою та перевагою hh.ua.

Минулого, 2019 року, напередодні 15-річного ювілею, компанія розпочала трансформацію бренда і ренеймінг. У квітні 2020 року відбулось остаточне перейменування та перехід на домен grc.ua. Новий бренд, зі своєю ідеологією і амбіціями, покликаний зміцнити роль повноцінного ресурсу для пошукачів та роботодавців у найсучаснішому значенні.

hh-logo

Отримано з поштової розсилки hh.ukraine@gmail.com