«Одеса-Броди»: В якому стані перебувають магістральні нафтопроводи в Україні (Відео)

logo


За темою

>
«Нафтогаз» відчутно підвищує ціну на газ для підприємств

В якому стані нині перебуває нафтопровід «Одеса-Броди», як частина масштабного проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору. Це питання в ефірі «5 каналу» в програмі «Енергонезалежність» обговорили провідні спеціалісти нафтової української галузі.

Вони також проаналізували загальну картину стану магістральних нафтопроводів України. Експерти розповіли, що українська система магістральних нафтопроводів є другою, після Великої Британії, найбільшою системою магістральних нафтопроводів у Європі, а працює лише на 20% своєї максимальної потужності.

Директор Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар сказав: «У нас в Україні була нафтопереробка потужністю 56 млн. тон. на рік. Звідси взялася ідея нафтотерміналу «Південний» і нафтопроводу «Одеса-Броди» з тим, щоби забезпечити не тільки постачання сирої нафти на нафтопереробні комплекси України, але й транзит нафти до ЄС. Вікно можливостей було у першій половині 2000-х для каспійської нафти».

Своєю чергою генеральний директор «Укртранснафта» Микола Гавриленко сказав про поставки нафти з інших країн: «Актуальність поставок азербаджанської нафти в сторону Польщі та сторону Північного моря зводиться до нуля».

А директор ExPro Consulting Генадій Кобаль заявив, що «магістральними нафтопроводами України транзитується виключно російська нафта».

Довідка. Проект «Одеса-Броди», як частина масштабного проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору обіцяв бути амбітним. На меті було транспортування 14,5 млн. тон. азербайджанської нафти у країни центральної та Східної Європи. Проект об’єднав спільні інтереси 5 країн: України, Польщі, Литви, Грузії та Азербайджану. Проте, усе залишилося ілюзією.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою:

На нафтобазі під Одесою загорівся бензовоз – фоторепортаж