Очільник Укроборонпрому Абромавичус знов наобіцяв мільярдні надходження

logo


КИЇВ. 18 вересня. УНН. Український експорт озброєнь до 2025 року має збільшитися до 2 млрд доларів. Про це заявив призначений Президентом очільник “Укроборонпрому” Айварас Абромавичус, передає УНН з посиланням на сайт відомства.

«Загалом у нас є дуже достойна продукція. Але наш експорт озброєнь все-таки перебуває на досить низькому рівні – це приблизно 400 млн дол. Наша мета до 2025 року збільшити український експорт озброєнь до 2 млрд дол.», – заявив він в інтерв’ю The Page.

Абромавичус також зазначив, що перспективними є ринки Африки та Латинської Америки, що підтверджується нещодавньою домовленістю про поставку Ан-178 в Перу.

«У нас є якісні спецекспортери зі знаннями місцевих традицій, місцевих мов, із тісними зв’язками. Будемо використовувати їхні напрацювання», – розповів він.

Водночас, нагадаємо, що з 2014 по 2016 роки Айварас Абромавичус обіймав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі України. Тоді він опікувався темою видобутку бурштину.

“Є певні підприємства, які належать державі, вони можуть бути цікавими в сенсі привнесення доходів у бюджет.Виробництво бурштину в Житомирі — там великий потенціал. Я знаю, що в Калінінграді більше виробляється бурштину, але промислове виробництво бурштину може принести мільярди, десятки мільярдів гривень у бюджет», — запевняв він.

Його тодішній підлеглий, генеральний директор ДАК «Українські поліметали» Костянтин Лісничий у 2015 році зібрав пресконференцію і в присутності керуючого партнера Ario Capital Group (Ario Law Firm) Юліана Хорунжого підписав меморандум з компаніями «Озон Інвестмент» і «Карл Груп», які у свою чергу зобов’язалися протягом 5 років вкласти у спільні проекти з видобутку бурштину в Україні 10 млн доларів.

Підлеглий Абромавичуса обіцяв тоді легалізацію видобутку бурштину, легальне працевлаштування 500-1000 осіб і сумарний дохід у розмірі 25,871 млн доларів.

Але, як виявилося, ніяких інвесторів і ніякого співробітництва не було і, очевидно, не передбачалося.

«Протягом 2015-2018 років компанія ДАК «Українські поліметали» не отримувала інвестиційних грошей від компаній «Озон інвестмент» і групи компаній «Карл Груп». Компанія (ДАК «Українські поліметали» — ред.) не здійснювала співпрацю з зазначеними юридичними особами і відповідно, не отримувала дохід.

За інформацією ДП «Укрбурштин», він також не здійснював співпрацю з компаніями «Озон інвестмент» і групами компаній «Карл Груп», — повідомили в ДАК «Українські поліметали» на запит УНН.

У МЕРТ також вказали, що Лісничий звільнений з посади керівника ДАК «Українські поліметали» тільки у квітні 2018 року, а державна компанія під його керівництвом закінчила діяльність зі збитком в розмірі 2,5 млн грн.

УНН спробував запитати у Абромавичуса, чому в нього не вийшло реалізувати заявлені плани. Втім, посадовець відповіді уник.

Так само УНН очікує відповіді від юридичної компанії Ario Capital Group (Ario Law Firm), чому публічно заявлені угоди виявилися фікцією.