Обсяги світової торгівлі медом за 5 років зросли на 18%

logo


Обсяги світової торгівлі медом за останні п’ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 році 690,3 тис. тонн загальною вартістю $2,37 млрд.

Мед в Україні цього року буде дорогим
Україна може збільшити експортну ціну меду втричі

Про це повідомила національний експерт FAO Анна Бурка на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Китай — беззмінний лідер серед світових експортерів меду, з питома вагою в загальному обсязі експорту у 19%. З істотним відривом за Піднебесною слідують Аргентина і Україна, з практично рівною часткою — по 10%», — зауважує експерт.

Загалом, у підсумку в 2017 року на ці країни припадало близько 40% обсягів експорту.

За словами Анни Бурки, на тлі першої десятки експортерів особливо виділяється Нова Зеландія.

«Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду, всього 11,1 тис. тонн, середня вартість його перевищує 24,32 $/кг. Пояснення цьому феномену досить просте — поставки меду Манукі (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% йде на експорт меду — це фасована продукція», — пояснила Бурка.

Вона також зауважила, що Україна практично весь обсяг меду експортує оптом, великими об’ємами. При цьому конкурує в ціновому сегменті з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною, Індією.

«Біля половини всього обсягу імпортується країнами Європейського Союзу. Серед них, найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%), Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США️ — 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відставанням йдуть Японія, Китай, Саудівська Аравія», — додала експерт.

Нагадаємо, за прогнозами світове виробництво меду до 2020 зросте в 1,4 рази.