Новини сьогодні: Україні доведеться боротися за статус основного транзитера російського газу в ЄС, — думка

logo


Політичні новини, 21:00:07

Вистояти в швидкоплинній на цей раз газовій війні з Росією – відверто мало в ситуації, що склалася.

Про це заявив політичний експерт, журналіст Євген Магда, інформує Економічні відомості, новини.

Україні доведеться боротися за свій статус основного транзитера російського газу в ЄС, оскільки він дозволяє не тільки отримувати доходи, а й забезпечувати участь в системі європейської енергетичної (і не тільки) безпеки.

Петро Порошенко стверджує, що Україна зуміє стягнути з «Газпрому» належні згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, і має намір відвідати Німеччину, щоб продемонструвати своє негативне ставлення до будівництва «Північного потоку-2».

Однак слід розуміти, що навіть консолідованої позиції України, Польщі та Молдови може виявитися недостатньо для протистояння економічним інтересам Німеччини та Австрії, зацікавлених в прямих поставках російського «блакитного золота».

Новини сьогодні: Україні доведеться боротися за статус основного транзитера російського газу в ЄС, – думка

Напередодні президентських виборів адепт активного використання енергетичної зброї в політичних цілях Володимир Путін постав у всій красі в фільмі Володимира Соловйова «Миропорядок-2018». Основний посил фільму, безумовно, пов’язаний не з обставинами анексії Криму і навіть не з твердженням господаря Кремля «на Донбасі всі наші». Його мета – показати напередодні 18 березня росіянам, що Путін залишається одним з провідних гравців світової політики, з Росією змушені рахуватися потужніші держави, а загрози міжнародній ізоляції не існує.

Роздування національної гордості, за задумом стратегів виборчої кампанії, має допомогти його новому переобранню. Показово, що два послідовних союзника – патріарх РПЦ Кирило і російські спецслужби – проявили себе у всій красі. «Головний православний» в Болгарії настільки захопився повчаннями, що не витримав навіть місцевий віце-прем’єр Валерій Симеонов, який назвав Кирила (Гундяєва) «сигаретним патріархом» і нагадав астрономічні суми, на які РПЦ ввезла до Росії безмитно сигарет і алкогольних напоїв. Отруєння Сергія Скрипаля, колишнього полковника російської ГРУ, в британському Солсбері змусило багатьох згадати про «справу Литвиненка», а безпосередньо міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона – припустити відмову британських політиків від відвідин чемпіонату світу з футболу, який пройде влітку 2018 року в Росії.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер залишається послідовним у своєму баченні алгоритму врегулювання конфлікту на Донбасі. Він вважає, що після появи там миротворчої місії пройде не менше півроку для створення умови для проведення місцевих виборів, зазначає, що втручання Кремля у внутрішні справи України призвело до зворотного від бажаного ефекту і закликає сусідів України враховувати, що та протистоїть вкрай небезпечною для себе агресії на сході країни.

На жаль, ці заклики Волкера залишаються непочутими в Будапешті, де на всіх парах готуються до парламентських виборів. Судячи з усього, ставки для партії «Фідес» високі, інакше міністр закордонних справ Петер Сійярто не говорив би про місію ОБСЄ на Закарпатті як про доконаний факт, а посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень не закликав до введення угорської автономії на Закарпатті і не вважав би само собою зрозумілим процесом роздачу угорських паспортів на Закарпатті. НАТО визнало статус України як претендента на вступ до Альянсу.

Першою ластівкою цих змін кілька тижнів тому стало публічне визнання євроатлантичних прагнень України генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом в листопаді 2017-го, тепер цей вектор української дипломатичної активності отримав офіційне підтвердження. Компанію нашій країні становлять Грузія, Боснія і Герцеговина та Македонія. Це означає не тільки узгодження дій квартетом претендентів, як мінімум, з Грузією, але і продовження перетворень всередині України.

В даний момент Ви читаєте новину «Новини сьогодні: Україні доведеться боротися за статус основного транзитера російського газу в ЄС, – думка». Вас також, можливо, зацікавлять інші останні новини України та світу на eizvestia.com

Читайте также: