Новий Трудовий кодекс: яких прав роботодавці хочуть позбавити українців

Українцям готують новий Трудовий Кодекс: яких прав хочуть позбавити Фото: https://narodna-pravda.ua

Українцям готують нову редакцію Кодексу законів про працю. Роботодавці вважають, що документ дещо застарів. Тому експерти ринку розробляють конкретні пропозиції для його удосконалення. Проект нового Трудового Кодексу обговорюють з обраними народними депутатами, повідомляють у Федерації роботодавців України.

Так, у новому проекті закону пропонується позбавити профспілки права погоджувати звільнення працівника, залишивши їм тільки можливість надавати рекомендації.

Серед інших пропозицій у Федерації роботодавців хочуть прибрати норми, які передбачають вирішення спірних питань на користь співробітника. Окрім того, пропонують урізати частину пільг, ввести рівність між співробітником та працівником, а також створити умови для боротьби з неоформленою зайнятістю.

«Вирішили, що новий проект Трудового Кодексу повинен стати гнучким і динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України», – заявили в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін готує поправки до трудового кодексу: що зміниться

Проект Кодексу законів про працю (КЗпП) в першому читанні прийняли у Верховні Раді ще кілька років тому. Днями Європейська бізнес-асоціація розробила поправки до документу.

×