Новий президент «Антонова»: Завдання номер один – запуск серійного виробництва

logo


ДП 'Антонов' у Парижі
ДП «Антонов» у Парижі

5 канал

02.07.2018 10:13

Останні три роки флагман українського авіабудування не займається серійним випуском літаків. Процес гальмується через незавершене імпортозаміщення деталей для вітчизняних літаків

За темою

Новий президент ДП «Антонов» Олександр Донець в інтерв’ю «Liga.net» розповів про виклики, які стоять перед підприємством та найближчі його цілі.

«Перше завдання — стабілізувати атмосферу в колективі підприємства. Адже склалася ситуація, коли 95% антонівців підтвердили недовіру керівнику, особисто поставивши свої підписи під офіційними зверненнями… Такого прецеденту ще не було», — зазначив Донець, нагадуючи про те, як проти його попередника, Олександра Кривоконя, виступив колектив.

Нагадав президент «Антонова» і про стратегію розвитку підприємства.

«Завдання, які ми будемо виконувати, викладені у плані перспективного розвитку «Антонова» на середньостроковий період (5 років) і довгостроковий (до 2030 року). Ці документи складені нашими фахівцями спільно з «Укроборонпромом», — зазначив Донець.

Утім, за його словами, нині головне завдання — запустити серійне виробництво літаків.

«Зазначу, що на найближчу перспективу завдання номер один — запустити серійне виробництво. Зокрема, почати випуск літаків Ан-158 і Ан-178. У складальному цеху у нас стоїть лінійка 158-х машин на різних рівнях готовності. Дуже розраховуємо, що у найближчі півроку-рік почнемо оснащувати їх бортовим електронним обладнанням вітчизняного та західного виробництва», — уточнив президент ДП.

Нагадаємо, що останні три роки флагман українського авіабудування не займається серійним випуском літаків. В активі компанії є лише один демонстратор Ан-132D (зібраний торік на замовлення Саудівської Аравії). Серійне виробництво не вдається запустити через незавершеність процесу імпортозаміщення, зокрема і російських комплектуючих. Протриматися на плаву «Антонову» допомагає прибуткова діяльність власної авіакомпанії «Авіалінії Антонова», послуги якої затребувані на міжнародному ринку вантажних авіаперевезень.

Довідково: у травні 2018 року президентом ДП «Антонов» призначили Олександра Донця. До цього посаду обіймав Олександр Кривоконь.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

«Антонов» у Дубаї: як українські літаки вражали гостей Dubai Air Show – фоторепортаж