Нові правила: Український бізнес можуть оштрафувати за комп’ютери

logo


Фінансові новини, 12:43:29

Запроваджено нові вимоги до організації робочих місць співробітників.

З 18 травня набули чинності нові правила організації робочих місць співробітників, які використовують електронні пристрої з екранами, незалежно від їхнього типу та моделі. Людям мають бути створені всі умови, щоб безпечно користуватися технікою – так, щоб вона не завдавала шкоди їхньому здоров’ю: наприклад, має бути забезпечено можливість перебувати на адекватній відстані від монітора, щоб не шкодити очам. Нові вимоги до безпеки роботи за комп’ютером стосуються всіх підприємств, крім комп’ютерних класів навчальних закладів і ремонтних (сервісних) підприємств, чиї співробітники здійснюють обслуговування, ремонт і налаштування таких приладів, інформує Економічні відомості, новини.

Нові правила: Український бізнес можуть оштрафувати за комп’ютери

Вони описані в наказі Мінсоцполітики №207 ще 14 лютого 2018 р., однак набули чинності з тримісячною відстрочкою. Цей документ встановлює мінімальні вимоги до організації робочих місць. Роботодавці мають право самостійно посилювати ці норми (не порушуючи закону про охорону праці).

Оскільки нові правила тепер базуються на європейських принципах (Директива 90/270/ЄС та Директива 89/391/ЄС), вони мають більш загальні описи. Уже прямо не йдеться про потребу забезпечити 6 кв. м площі та 20 кубометрів повітря на одного працівника. Немає й прямої вказівки про заборону організації робочих місць у підвалах та цокольних поверхах будівель.

Тепер лише зазначено, що робочий стіл (або інша поверхня) мають бути достатнього розміру та з низькою відбивною здатністю. А також із можливістю регулювати положення крісла, екрана тощо. Заборонено також використовувати пристрої з дефектами зображення.

Водночас, як і раніше, робочі місця мають відповідати вимогам Санітарно-епідеміологічних правил і норм СанПіН 3.3.2.007-98.

Роботодавець зобов’язаний проінформувати під розписку співробітників про небезпечні чинники та умови праці (які ще не усунуто). Медогляди також проводять за кошти роботодавця, а за потреби – й оздоровлення співробітників.

Крім того, згідно із законом про охорону праці (ст. 43) за порушення цих норм передбачено штраф у розмірі не більше 5% від середньомісячного фонду оплати праці за попередній рік. Отже, формально відсутність розписки працівника про те, що його повідомили про шкідливі умови праці, або недоліки організації робочого місця, виявлені під час планової перевірки, можуть призвести до штрафу.

В даний момент Ви читаєте новину «Нові правила: Український бізнес можуть оштрафувати за комп’ютери». Вас також, можливо, зацікавлять інші останні новини України та світу на eizvestia.com

Читайте также: