Німецьким компаніям прийшли листи із попередженням про санкції від США через «Північний потік-2»

logo


На думку посла США у Німеччині, підтримка проекту підриває безпеку України і Європи.

Посол США в Німеччині Річард Гренелл попередив німецькі компанії, що Вашингтон може накласти на них санкції через підтримку будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Текст розісланого компаніям листа опублікувала газета Bild.

«Ми підкреслюємо, що, якщо компанії, які надають підтримку російському енергетичному сектору, будуть брати участь в будь-яких [відповідних проектах], це може спричинити введення санкцій», — написав Гренелл.

Він наголосив, «якщо через запуск «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» європейські поставки газу через Україну стануть надлишковими, Київ втратить своє значення в сфері політики безпеки, через що зросте ризик інтервенцій з боку Росії».

Читайте також: У Держдепі США назвали «Північний потік-2» та «Турецький потік»  політичним тиском

Гренелл пояснив, що фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи.

За інформацією газети, листи, узгоджені з владою США, розіслані багатьом німецьким компаніям, які, своєю чергою, сприйняли їх як шантаж.

«Листи потрібно сприймати не як загрозу, а як ясне висловлення політичної позиції США», — прокоментував виданню представник Гренелла.

«Північний потік-2» проляже дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність — 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2», оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

Відео»Північний потік-2″: євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

Європарламент ухвалив резолюцію проти будівництва газогону «Північний потік-2». У спільній заяві депутати зазначили, це політичний проект, який загрожує європейській енергобезпеці. Парламентарі закликають європейські країни відмовитися від будівництва «Північного потоку-2» і вважають роль України ключовою у поставках газу в Європу. 

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту