Німеччина хоче за рахунок реалізації «Північного потоку-2» посилити свої позиції в Європі – Кулеба (Відео)

logo


tsn.ua

16.04.2018 21:26

Кулеба також сказав, що не можна відкидати і версію, що Німеччина не хоче втрачати центрове місце в Європі, стаючи від поставок газу зі США

Про таке заявив в ефірі «5 каналу» в програмі «Інформаційний вечір» постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

За темою

«Німеччина має можливість, м’яко кажучи, суттєво зміцнити свої позиції, реалізувавши проект «Північний потік-2». Зміцнити їх всередині Європи. І хоча Ангела Меркель особисто є великим прихильником ідеї об’єднаної Європи, Німеччина є локомотивом європейського союзу, але й національні інтереси ніхто не скасовував в жодних подібний історіях. Тому в боротьбі очевидно, що німці зважують і перспективи, і політичну математику американського проекту, і російської пропозиції і з якихось, можливо, не відомих нам до кінця причин, вони вважають, що російська пропозиція більш приваблива… Зараз йдеться вже навіть не про ці розрахунки. Йдеться про те, щоб східна Європа отримала чіткі гарантії перспектив того, яким чином її політичні інтереси будуть захищені у разі реалізації «Північного потоку-2″. Це мають бути економічні гарантії у вигляді контрактів», – наголосив Кулеба.

Він також наголосив, що Україна не боїться на всіх рівнях питання «Північного потоку-2» порушувати. «В тому числі, наступного тижня відбудеться сесія Генасаблеї Європи у Страсбурзі, там теж лунатиме тема «Північного потоку-2″. Україна організовує спеціальний захід», – сказав Кулеба.

Дивіться також повне відео інтерв’ю:

Відео за темою

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального «Північного потоку-2». Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект «винятково комерційним». При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають «Північний потік» суто економічним проектом.

«Мантра про «виняткову комерційність», очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи», – зауважили у прес-службі НАК «Нафтогазу». При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників «Північного потоку-2» союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект «Північний потік-2» має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого «Північного потоку». Компанія Nord Stream-2 AG («Північний потік-2»), що опікується плануванням будівництва, належить російському «Газпрому» на 100% через його філію в Нідерландах.