Нічого ще не отримали, а мільйонні премії вже виписали — економіст закликав «Нафтогаз» до «адекватності» (ВІДЕО)

logo


При нарахуванні захмарних мільйонних премій працівникам «Нафтогазу» слід враховувати соціально-економічне становище громадян України. Крім того, у самій судовій справі проти «Газпрому» досі не поставлено крапки, а гроші вже надійшли до своїх адресатів.

Таку думку озвучив під час прес-конференції у Києві Андрій Новак, голова Комітету економістів України, передає INTV.

«Коли у нас більшість громадян України живуть на декілька тисяч гривень на місяць — це майже всі пенсіонери, це дуже багато працівників, які мають зарплату близьку до середньої (до 7 тисяч гривень), коли при такому рівні доходів ми бачимо виплату у держпідприємстві одноразових премій людині у декілька мільйонів доларів, мені здається, що це трошки неадекватно по відношенню до сьогоднішньої соціально-економічної ситуації в країні», — сказав він.

Крім того, у самій судовій справі російський газовий монополіст вже подав апеляцію.

«Звичайно, що ймовірність того, що він виграє апеляцію — практично нульова, але за формальними ознаками гроші від «Газпрому» в тій чи іншій формі, чи то у прямій фінансовій формі, чи у формі активів «Газпрому», які арештовують нині по всьому світі, але «Нафтогаз України» як і українська держава, по факту ще нічого не отримали. А премію вже виписали. І вже отримали», — зазначив А. Новак.

Таким чином було порушено послідовність дій: гроші, навіть від виграшної судової справи ще не надійшли у жодній формі, а премія вже виписана.

Як мінімум, на переконання фахівця, емоції нині варто поберегти до повного завершення справи, а як максимум — враховувати соціально-економічне становище населення в Україні.

«А якщо апеляція для «Газпрому» буде переможною? У повній чи частковій частині? Тоді премію назад повертати, чи як?», — зауважив економіст.       

Окрім відсутності виграних активів станом на сьогодні нема прямого зв’язку між виграшем «Нафтогазу» у «Газпрому» 2.6 млрд доларів і цінами та тарифами на газ, як для населення так і для промисловості, звернув увагу А. Новак.  

«Тому для нас, для простих громадян — споживачів, важливий не сам факт виграшу «Нафтогазу» у «Газпрому», якої суми, а як цей виграш вплине на ціни і тарифи «Нафтогазу» для України, як для населення, так і промисловості. Ось тут поки що зв’язку ми не бачимо», — підсумував голова Комітету економістів України.  

Як відомо, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» ухвалила рішення щодо виплати співробітникам компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді в суперечці проти «Газпрому».

Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі і він становить $46,3 млн США.