Негативне сальдо торговельного балансу України склало більше мільярду доларів

logo


Торговельний баланс України пішов у мінус на 1,2 млрд доларів у І кварталі 2018 року. Негативне сальдо склало 1,2 мільярди доларів.

Про це повідомляє Державна служба статистики України.

За І квартал 2018 року Україна експортувала товарів на суму майже 11,5 млрд дол., імпортувала – на 12,6 млрд дол. За підсумками трьох місяців цього року Україна наростила експорт товарів на 10,3%, імпорт – на 13,2%, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

“Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 209 країн світу”, – розповіли у Держстатистики.

З цього приводу економічний експерт Володимир Панченко вважає, що Україна має сприяти імпортозаміщенню.

“В Україні відбувається ганебна залежність споживчих товарів від імпорту і це дуже погано. Бо держава має усі важелі впливу, аби сприяти імпортозаміщенню. Вважається що експортно-імпортний баланс має бути позитивним, ми маємо продавати більше, ніж купуємо. Збільшення країною залежності від імпорту – це додатковий тиск на валюту. Коли українці платять за імпортні товари це означає, що 85% коштів вимиваються за кордон”, – пояснив він.

Тезис про те, що Україна має знижувати показники експорту є хибним, додав Панченко.

“Зростання експорту – це завжди дуже добре. Але ще з радянських часів в Україні сформувалася хибна думка, що ми не повинні багато експортувати, потрібно лишати товари до споживання всередині країни. Насправді у цьому немає ніякого сенсу. А от що дійсно нам потрібно – так це нарощувати споживання. Це можна зробити за рахунок збільшення доходів громадян. Риторика дефіцитної економіки під назвою “давайте не вивозити те, що можуть споживати наші громадяни” – це радянські часи”, – пояснив експерт.

Економічний експерт Олександр Охріменко розділяє думку колеги. Якщо українська продукція має гарні показники експорту – це свідчить про її якість та доступність ціни, додає він.

Нагадаємо, Росія увійшла в першу п’ятірку рейтингу країн за кількістю злочинів проти бізнесу, зайнявши четверте місце разом з Угандою.