НБУ створює спецпідрозділ для захисту прав споживачів фінпослуг

logo


Сьогодні, 16:56

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке НБУ створює спецпідрозділ для захисту прав споживачів фінпослуг - фото

NBU / Flickr

Національний банк України створює спеціальний підрозділ, який буде займатися захистом прав споживачів фінансових послуг.

Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій на відкритті Форуму з фінансової інклюзії в Києві. Текст його виступу опублікований на сайті Нацбанку.

«Своїм першочерговим завданням ми бачимо посилення захисту споживачів фінансових послуг. Скажу чесно: ми у Національному банку дуже сподівались, що в Україні запрацює реальна система захисту, закріплена на законодавчому рівні. Але парламент вирішив інакше. Однак це не привід залишати людей сам на сам з їхніми проблемами з банками та небанківськими фінустановами. Сьогодні з великим задоволенням повідомляю: Національний банк бере на себе відповідальність за захист прав споживачів фінансових послуг та створює спеціальний підрозділ, що буде опікуватися цими питаннями», — зазначив він.

За словами Смолія, перш за все це дозволить врегулювати систему розкриття інформації про фінансові продукти та послуги. Він додав, що Нацбанк, як і раніше, буде розглядати скарги людей, але тепер ця робота буде системною.

«Ланцюжок «скарга-реакція-зміни у нормативних актах» стане коротшим та ефективнішим. Це дозволить зменшити кількість непорозумінь між фінустановами та їхніми клієнтами, покращити інформованість останніх та привчити фінансовий ринок реагувати на питання і зауваження клієнтів», — заявив він.