НБУ обіцяє зменшення кількості перевірок

Національний банк України (НБУ) вирішив об’єднати перевірки з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства та вводить єдиний стандарт перевірок  банків, небанківських фінансових установ (НФУ), а також осіб, які охоплені наглядовою діяльністю. Про це повідомляється на сайті НБУ у середу.

«Нацбанк здійснюватиме одну виїзну перевірку з усіх перелічених вище питань, за результатами якої складатиметься одна довідка. Раніше здійснювалися дві перевірки, за результатами яких складалися дві окремі довідки… Нацбанк також оприлюднюватиме річний план виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства», – зазначається у повідомленні.

Нацбанк також обіцяє інформувати банки та НФУ про результати проведення виїзної перевірки не пізніше ніж за п’ять робочих днів до колегіальної зустрічі керівництва банку/НФУ та НБУ для обговорення виявлених порушень та проблем і надання рекомендацій.

У повідомленні також зазначається, що Нацбанк, ураховуючи надані банківськими асоціаціями пропозиції, збільшив строк розгляду банками/НФУ довідки/акта за результатами перевірки та надання, за необхідності, пояснень чи заперечень із 7 до 10 робочих днів.

Згідно з повідомленням, зміни закріплено постановою НБУ від 30 червня №90.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики у червні узгодив утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування діяльності керівництва НБУ.

Також читайте

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті