НБУ дозволив іноземним інвесторам виводити більше дивідендів за кордон

logo


Нові правила почнуть діяти від 15 листопада.

Відзавтра, 15 листопада, іноземні інвестори зможуть виводити за кордон дивіденди за 2013 рік у межах 2 млн доларів на місяць — на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора).

Це дозволив робити Національний банк України.

«З метою поліпшення інвестиційного клімату України та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Національний банк продовжує поступову валютну лібералізацію, шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність», — зазначили в прес-службі регулятора.

До цього інвестори мали право виводити за кордон дивіденди за 2014-2016 роки в межах до 5 млн доларів на місяць. Ця норма також продовжуватиме діяти.

«Резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента», — уточнили в НБУ.

Регулятор запевняє, що виведення дивідендів за кордон не вплине на курс долара.

«Зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку», — повідомили в НБУ.

Нагадаємо, за останні півтора року бізнес вивіз за кордон понад 2 млрд доларів дивідендів.

Читайте также: