НБУ: чверть банків не очікують зростання середньомісячних обсягів іпотеки

logo


Банки, які надають іпотечне кредитування на купівлю житла, очікують протягом року зростання середньомісячних обсягів іпотеки на рівні 10%, йдеться в опитуванні Національного банку України, опублікованому в 5-му Звіті про фінансову стабільність.

“Банки-респонденти в цілому очікують подальшого зростання обсягів житлового кредитування. 13 банків (з 24 опитаних – ред.) прогнозували, що в наступні 12 місяців середньомісячні обсяги (іпотеки – ред.) будуть зростати більш ніж на 10%. Ще п’ять банків очікували зростання менш ніж на 10%. Шість банків прогнозували незмінність або зменшення обсягів нового кредитування”, – йдеться у звіті.

Водночас, відзначають в НБУ, існуючі обсяги іпотеки не можуть вплинути на ринок житлової нерухомості. Обсяги кредитування за підсумками першого кварталу 2018 року зросли у 3,9 разу і склали 565 млн грн, однак видача менше ніж 3 тис. кредитів на рік не може вплинути на ринок: тільки в Києві на вторинному ринку житла щорічно укладається понад 30 тис. договорів купівлі-продажу.

На думку банків, основною перешкодою для відновлення іпотеки на житло є дефіцит платоспроможних позичальників з офіційно підтвердженими доходами. Так, в I кварталі 2018 середньозважений показник Debt service-to-income (DSTI, співвідношення вартості виплат за кредитом до доходів позичальника) склав 45%, що на 3 відсоткові пункти менше, ніж роком раніше. Водночас, 18% обсягу наданих кредитів припадає на позичальників, які будуть витрачати на обслуговування боргу понад 70% доходу.

Источник: Finance.ua 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!