Наше торговельне сальдо все далі прямує в мінус

logo


За перший квартал 2018 року негативне зовнішнє торговельне сальдо України збільшилось у 1,5 рази і склало 1,4 млрд доларів США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (968 млн доларів США). У січні–квітні 2018 експорт товарів збільшився на 12,8 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $15,5 млрд, імпорт зріс на 15,1 %, до $16,9 млрд.

Експерти попереджають, що суттєве зростання негативних показників у зовнішньому торговельному сальдо може суттєво послабити національну валюту та в цілому нанести суттєвий удар і без того нестабільній економіці країни.

Лідер партії «РОЗУМНА СИЛА», Олександр Соловйов так відреагував на невтішні новини: «Якщо наше торговельне сальдо йде в такий мінус, то про яке зростання економіки йде мова!? Держава не робить достатніх дій, щоб розвивати конкурентоспроможне вітчизняне виробництво з високою доданою вартістю. Країні потрібні не нові кредити та борги, а потужні інвестиції. А щоб вони дійсно прийшли в Україну, необхідні реальні реформи, а не їхня симуляція: реальна боротьба с корупцією, лібералізація податкової та адміністративної систем, але головне – це безпека. В країну, де бізнес не почуває себе в безпеці – ніколи не прийдуть іноземні капітали. Якщо ці зміни терміново не почати впроваджувати, ми залишатимемось сировинним придатком  Європи й далі постачатимемо дешеву робочу силу в інші країни, замість того, щоб розвивати власну!»

Нагадуємо, зовнішній борг України становить 80 млрд доларів, це більше 80% ВВП. Показники оновилися після того, як Європарламент виділив Україні черговий транш фінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. Експерти підрахували, що з таким зовнішнім боргом кожен громадянин України винен міжнародним кредиторам 1750 доларів.

«РОЗУМНА СИЛА» вкотре наполягає: провальну політику діючої влади потрібно негайно закінчувати. По-перше, слід докласти максимум зусиль для поліпшення бізнес-клімату в державі, дати вітчизняному бізнесу нове дихання і залучити іноземних інвесторів, на державному рівні активно просувати український експорт. По-друге, необхідно переглянути формат співпраці з МВФ, оскільки нинішні способи використання кредитних коштів неприпустимі. Не кредити, а інвестиції повинні приходити в Україну!

Олександр Соловйов

12 просмотров всего, 12 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email