Нардепи БПП і «Народного фронту» лобіюють інтереси виробників тютюну

logo


У Верховній Раді існує тютюнове лобі, котре не дає зрушити з мертвої точки антитютюнові законопроекти. Інтереси тютюнових виробників відстоюють у парламенті представники провладних партій.

Про це заявив у коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1 голова правління ГО «Життя» Андрій Скіпальський.

Серед головних противників законопроектів громадський діяч називає голову парламентського комітету з питань податкової та митної політики, представницю «Блоку Петра Порошенка» Ніну Южаніну та нардепа із «Народного фронту» Геннадія Кривошею.

«Парламентарі бояться навіть розгляду такого питання, оскільки воно лежить в площині інтересів транснаціональних тютюнових корпорацій і великих фінансових інтересів», – зазначає Скіпальський.

За його словами, через потужне тютюнове лобі у Раді ніяк не вдається винести на розгляд у сесійній залі антитютюнові законопроекти, котрі вже кілька років лежать у парламенті. Таких законопроектів у ВР два.

Так, проект закону №2820 пропонує запровадити великі графічні попередження про шкоду куріння (65% від площі пачки) і розташувати їх у верхній половині пачки з обох боків, заборонити ароматизовані сигарети, заборонити продаж електронних сигарет дітям, розкрити склад тютюнових виробів, вилучити рекламу тютюну з Інтернету.

Інший законопроект №4030а передбачає заборону розміщувати сигарети у вітринах магазинів, удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях і запровадити дієві механізми контролю за виконанням антитютюнового законодавства.

У зв’язку із цим під стінами парламенту в понеділок, 16 квітня, зібралися мітингувальники, вимагаючи, аби нардепи вже на цьому пленарному тижні розглянули антитютюнові проекти законів. Необхідність їх ухвалення учасники мітингу пояснили впливом куріння на дітей.

Мітингувальники навели результати Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю й наркотичних речовин. Згідно із ним, в Україні щоденно курять 12,2% учнівської молоді. Лише 18,4% із опитаних зазначили, що знають про негативний вплив куріння на здоров’я. Крім того, 19,5% підлітків пробували курити електронні сигарети, які жодним чином не регулюються в Україні, а їхній продаж дозволений навіть неповнолітнім.