Нардеп прогнозує скасування земельного мораторію до кінця року

logo


81.jpg

У Верховній Раді України прогнозують скасування земельного мораторію до кінця року. Про це розповів народний депутат України від «БПП» Олексій Мушак.

«Рішення Євросуду визнає фактично те, що ми просили зробити Конституційний суд, – що земельний мораторій обмежує права громадян», – каже він.

На думку депутата – люди, які виступають за мораторій, продукують економічну бідність, адже володіють лише базовими правами громадян. Тому, важливо прийняти необхідні закони та відкрити ринок землі.

«Щодо правових наслідків: наразі держава не зобов’язана скасувати все під корінь, проте мораторій все одно має бути відмінено, прийнявши базовий земельний закон тощо», – запевняє він.

Нардеп наголошує, що не можна перешкоджати громадянам України розпоряджатися своєю землею.

Нагадаємо, що під час голосування за скасування мораторію минулого року за його продовження проголосувало 65 з 136 депутатів від «БПП».

Довідка: вперше мораторій було введено Верховною Радою в січні 2001 року. Ініціатор рішення – народний депутат Анатолій Матвієнко. Закон передбачав, що мораторій діятиме короткостроково – до прийняття закону про обіг земель с/г призначення або відповідної норми в Земельному кодексі. Пізніше, в тому ж 2001 році, парламент прийняв Земельний кодекс, однак у ньому не йшлося про скасування мораторію, навпаки, закон продовжив його дію до кінця 2005року. Після цього дію мораторію продовжували ще 8 разів: у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015 і востаннє у 2016році – до 1 січня 2018 року.

Минулого року останню спробу по скасуванню мораторію ініціював Олексій Мушак. Так, під час розгляду у сесійній залі парламенту законопроекту про продовження дії мораторію ще на рік, він подав два альтернативні документи, аби не робити цього. Також він ініціював збір підписів від імені 55 депутатів у лютому 2017-го та передав до Конституційного Суду подання щодо визнання мораторію неконституційним. Втім у лютому 2018 року конституційний суд відмовив. Він активно критикував ухвалений у лютому цього ж року рішення КСУ відмовити у відкритті відповідного конституційного провадження. На його думку, КС постійно залишає незмінним своє рішення, бо в його основі – політичні мотиви і традиційне небажання щось змінювати в країні. Саме Мушак повторно зареєстрував земельний законопроект Тимошенко 2008 року і цим публічно «драконить» лідерку червоно-сердечних, адже вона хотіла це зробити на посаді прем’єра.

За матеріалами: AgroPolit.com