Нардеп назвав заборгованість з виплат зарплати

logo


06.07.2017 13:50

Нардеп назвав заборгованість з виплат зарплати
З початку року в півтора рази збільшилася кількість працівників, яким не виплатили зарплату. Заборгованість в Україні перевищила  2,3 млрд грн. Про це заявив народний депутат Олександр Вілкул. Пишуть Українські новини. 

«І це дані тільки по тим працівникам, які оформлені офіційно. Середня сума боргу вже становить 8625 грн на людину! Необхідно відновлювати промисловість і економіку. Інакше найбільш завантаженим держорганом залишатиметься служба, яка видає закордонні паспорти», — сказав співголова фракції опозиційного блоку в парламенті Вілкул.

Аналізуючи ситуацію в країні, важливо враховувати, що середня заробітна плата в доларовому еквіваленті у травні 2017 року (259 дол. США) в півтора рази нижча, у порівнянні з травнем 2013 роки (401 дол.), а ціни і комуналка виросли в кілька раз.

«Влада користується тим, що в Україні люди реально працюють, а не страйкують, а їдуть на заробітки. У тій же Польщі навіть при найменшому порушенні умов праці на вулиці виходять сотні тисяч — від медсестер до залізничників. Правда, у нас цим займаються професійні «активісти». 200 грн на добу — будь-який каприз», — написав нардеп на своїй сторінці в Фейсбук.

Вілкул зазначив, що на решті, на останньому тижні роботи парламенту необхідно прийняти пакет антикризових законопроектів ОБ.

«Відновлення миру, «Нова Індустріалізація», підтримка підприємств, залучення інвестицій — єдиний шлях виходу країни з кризи і основа для підвищення зарплат. Тому що в даний час економічних передумов для сталого і високого зросту зарплат і погашення заборгованості як не було, так і немає — підкреслив він.

Ось факти:

— Триває падіння промислового виробництва — «мінус» 1,3% по січень — травень 2017 (до аналогічно періоду 2016 г.). А у  порівнянні з 2013 роком падіння виробництва — майже на чверть.

— Погіршення інвестиційного клімату — за 5 місяців 2017 року в країну зайшло лише 525 млн. дол. прямих іноземних інвестицій — це в 3,6 раз менше, ніж за аналогічний період минулого року.

— Рівень безробіття з 2013 року виріс на 60%.

— Кожна четверта компанія планує подальше скорочення персоналу. Такі дані навів навіть НБУ за даними опитування в ділових очікуваннях підприємств. Крім прямого скорочення, компанії планируют переводить частину персоналу на неповний робочий день і в відпустки без утримання, що викличе і зростання прихованого безробіття.

«Вищі зарплати людям треба. Але робити це треба за рахунок створення умов для розвитку економіки. Працюватимуть підприємства — буде основа для підвищення зарплат і пенсій. Адміністративні методи привели до того, що підприємства планирують піднімати відпускні ціни на свою продукцію, а це продовжить розкручувати інфляцію. Навіть НБУ в своєму аналізі підкреслив, що кожен третій суб’єкт господарювання (33%) планує покрити підвищення зарплат за рахунок збільшення цін на свою продукцію. Це означає, що всі свої додаткові доходи люди залишать у магазинах …. Навіть уряд вже погіршив прогноз інфляції на 2017 рік з 8,1% до 11,2% «, — зазначив Вілкул.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter