НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

logo


12:04 28.01.2019

НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

Національна академія наук України (НАНУ) підтвердила перспективність впровадження технології Hyperloop у країні, презентувала кроки, що будуть базисом для реалізації проекту, повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури.

Під час науково-технологічного дослідження НАНУ впровадження технології Hyperloop в Україні вчені оцінили пасажиропотоки, промисловий потенціал країни.

«Вчені переконані: виробничі потужності, інвестиційні можливості та управлінські переваги нададуть можливість успішно розвивати проект Hype.ua. За їхніми оцінками, Hyperloop може не лише стати новим самостійним видом транспорту, а й спонукати розвиток супутніх галузей», — зазначає міністерство.

За його даними, в роботі над проектом Hype.ua братимуть участь Агентство розвитку Дніпра, Платформа розвитку інновацій, інноваційний парк UNIT.City, ДП ВО «Південмаш», «Український інститут майбутнього», «Хемфрі Інжиніринг», Каховський завод електрозварювального устаткування і держконценр «Укроборонпром».

Як повідомлялося, в травні 2018 року Центр транспортних інновацій Hype.ua відібрав Дніпро як центру будівництва тестового майданчику для Hyperloop, планує зосередитися на розробці технічної документації. На початку 2018 року Мінінфраструктури заснувало в цьому місті Центр транспортних інновацій Hype.ua, що має створити першу тестову площадку для Hyperloop.

На веб-сайті міністерства 21 лютого 2018 роки з’явився анонс «Hyperloop в Україні» без уточнення подробиць, а на сторінці в соцмережі Facebook міністр Володимир Омелян коротко написав: «Really. Inception» (Насправді. Початок).

Тим часом Україна не значиться серед країн, які розглядалися для реалізації цього проекту. Найближчою країною, яка могла б бути в ньому учасником, є Польща.

Hyperloop — проект вакуумного поїзда, запропонований у 2012-2013 рр. американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Наразі проект не реалізовано. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і Hyperloop Transportation Technologies (HTT).

Крім того, днями стало відомо, що штат Махараштра (Індія) оголосив про намір побудувати Hyperloop між двома містами і підписав історичну угоду з Virgin Hyperloop One. Розроблений маршрут зв’яже центральну Пуну, міжнародний аеропорт Наві Мумбаї і Мумбаї.

Перша пасажирська лінія високошвидкісної системи Hyperloop від компанії HTT, за словами її голови Дірка Альборна, відкриється в 2022 році.