«Нафтогаз» відзначив зацікавленість Росії у конструктивних переговорах щодо транзиту газу

logo


Перемовини продовжаться у жовтні.

Російська сторона проявала зацікавленість у проведенні конструктивних переговорів щодо нової угоди про транзит газу через територію України.

Про це йдеться у повідомленні «Нафтогазу» за підсумками переговорів між Україною та Росією, які відбулися 19 вересня у Брюсселі за посередництвом Європейської комісії.

Читайте також:

Росія запропонувала укласти договір про транзит газу з Україною

«Нафтогаз» відзначає зацікавленість російської сторони у проведенні конструктивних переговорів і новий рівень готовності до прийняття сучасних умов транспортування газу українською ГТС», – заявили у компанії.

Зокрема, «Газпром» вперше припустив можливість працювати за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо вони будуть в повній мірі впроваджені в Україні до кінця поточного року.

У «Нафтогазі» зазначили, що в рамках цього процесу українська сторона представила учасникам переговорів майбутнього відокремленого оператора ГТС України — ТОВ «ОГТСУ», який передав російській стороні проєкти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Також «Нафтогаз» передав росіянам дорожню карту дій для завершення відокремлення оператора ГТС (анбандлінгу).

Читайте також:

Уряд затвердив анбандлінг для «Нафтогазу»

«Сторони провели аналіз відкритих питань, щодо яких на даний час немає єдиної позиції, і погодилися продовжити переговори у жовтні», – йдеться у повідомленні.

«Головне — ми почали обговорювати перехід на європейські правила в питанні транспортування російського газу територією України. Є стриманий оптимізм. Але й до песимістичного сценарію ми також готові краще, ніж коли-небудь», – заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Відео

Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну

У Брюсселі завершились переговори між Росією та Україною за посередництвом Європейської комісії. Термін попереднього 10-річного контракту про транзит газу через Україну спливає наприкінці року, і на зустрічі представники сторін обговорюватимуть умови нової угоди. Дивіться включення ТСН із бельгійської столиці.  

Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну