«Нафтогаз» продав євробонди на $1 мільярд та обіцяє газ на зиму

logo


НАК «Нафтогаз України» успішно розмістив євробонди на 600 мільйонів євро та 335 мільйонів доларів. Ці гроші дозволять закупити газ для закачки у сховища на зиму.

Нафтогаз успішно розмістив євробонди на 600 млн євро та 335 млн доларів. Сумарно в еквіваленті це близько 1 млрд доларів…

Geplaatst door Нафтогаз України – Naftogaz op Vrijdag 12 juli 2019

Як повідомив «Нафтогаз» на своїй сторінці у Facebook, під час розміщення євробондів попит на них у понад 2,5 рази перевищив пропозицію. Єврооблігації компанії придбали понад 120 інвесторів з США, Великої Британії, інших країн Європи, Азії та Південної Америки. Якірними інвесторами випуску стали ЄБРР та ряд інвесторів з США. Облігації розміщено терміном на 5 років у євро з дохідністю 7,125% та на три роки в доларах США з дохідністю 7,375%. У НАК відзначили, що такі умови значно кращі, ніж пропонувались минулого року. та додали, що залучення коштів на міжнародному ринку капіталу на вигідних умовах дозволить Нафтогазу підготуватися до зими, закачавши до підземних сховищ необхідні обсяги газу.

Раніше «Нафтогаз» попереджав про зрив плану закачування газу на зиму через брак коштів. Глава НАК Коболєв підрахував, що «Нафтогаз» може не встигнути до зими накопичити в сховищах 20 млрд кубів газу, необхідні на випадок повної зупинки «Газпромом транзиту» з 1 січня 2020 року. Так можна буде протистояти взимку планам Росії влаштувати чергову газову кризу, тому що якщо Україна накопичить запаси газу, то агресору не буде сенсу йти на загострення. Зараз в сховища закачано 13,07 млрд куб газу.

Коболєв пояснив, що після припинення транзиту російського газу в ЄС, сусідні європейські країни можуть припинити постачати газ в Україну.

Раніше повідомлялося, що США можуть надати Україні 2 млрд під гарантії для закупівлі газу.

Фото:
УНІАН