Нафтогаз» пояснив зростання транзиту російського газу в ЄС через Україну

logo


КИЇВ. 7 грудня. УНН. Зростання транзиту російського газу в ЄС пояснюється, зокрема, обмеженою потужністю газопроводу OPAL і ремонтом «Північного потоку». Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко після брифінгу за результатами конференції «Розвиток товарного біржового ринку», передає кореспондент УНН.

«Рекордні обсяги транзиту пояснюються цілком об’єктивними причинами: обмеженою потужністю газопроводу OPAL, ремонтом «Північного потоку», а також рекордними обсягами поставок російського газу на ринок ЄС», — повідомив він.

За словами Ю.Вітренко, «Газпром» міняє свою стратегію: замість того, щоб підвищувати ціну, компанія забезпечує собі прибуток нарощуванням обсягів поставок.

«Це пов’язано також із загальною тенденцією, незабаром очікується піковий попит на вуглеводні (нафта і газ), тому довгострокове зберігання газу не є рентабельним. Компанії, у яких є нафта і газ, намагаються їх якомога швидше продати», — пояснив Ю.Вітренко.

При цьому він зазначив, що, ймовірно, в наступному році обсяги транзиту будуть зменшуватися, оскільки запрацює на повну потужність OPAL, закінчиться ремонт «Північного потоку», крім того, попит в Європі досить нестабільний.

«Не факт, що обсяги транзиту продовжать зростати. Особливо по території України, особливо з урахуванням «Турецького потоку», «Північного потоку-2″, якщо його все ж побудують», — сказав він.

Як повідомляв УНН, «Укртрансгаз» в січні-листопаді 2017 року збільшив транзит російського газу в ЄС на 16% — до 85,5 млрд куб. м.

Читайте также: