«Нафтогаз» підняв ціну на газ для населення за серпень

Запропонована в серпні ціна блакитного палива для населення на 9% вища, ніж місяцем раніше.

Ціну зазначено з ПДВ, але без врахування вартості доставки / Ілюстрація REUTERS

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на газ для населення в серпні на рівні 3,24 грн за куб. м, що на 9% вище, ніж місяцем раніше.

У повідомленні прес-служби газопостачальної компанії зазначено, що ціна вказана з ПДВ, але без врахування вартості розподілу (доставки) газу в рамках тарифу «Місячний».

Чому зросла ціна

«Серпнева ціна на природний газ для побутових клієнтів ГК «Нафтогаз України» становить 3,24 грн за куб.м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки) у рамках тарифу» Місячний «. Ціна газу зросла на 0,27 грн за куб.м через те, що ринок входить в сезон високих цін, який зазвичай настає з наближенням опалювального періоду», — сказано в повідомленні.

Відзначається, що із завершенням дії режиму регульованих цін на газ для населення, компанія буде публікувати ціни в рамках тарифу «Місячний» на початку місяця споживання. До 1 серпня 2020 року ціна газу для побутових клієнтів компанії була єдиною і публікувалася лише після 22 числа місяця споживання.

Тариф «Місячний»

За інформацією прес-служби, тариф «Місячний» — перший тариф, який компанія пропонує своїм клієнтам.

«Зараз всі діючі побутові клієнти компанії автоматично переведені на цей тариф. Він передбачає пост-оплату за спожитий газ. Також компанія звертає увагу на можливість заощадити 1% від загального рахунку за газ, якщо клієнт буде платити за спожитий ресурс до 15 числа місяця, наступного за місяцем споживання, через особистий кабінет my.gas.ua і чат-бот GASUA », — відзначили в компанії.

У «Нафтогазі» повідомили, що вже скоро компанія запропонує своїм клієнтам нові тарифні плани та інші пропозиції.

Спецзобов’язання «Нафтогазу»

1 липня Кабінет міністрів України продовжив покладання на НАК «Нафтогаз України» спеціальних зобов’язань з продажу природного газу за пільговими цінами для потреб населення — до 1 серпня 2020 року.

Глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв раніше заявив, що відкриття в Україні конкурентного ринку газу для населення дозволить «Нафтогазу» залучити додатково мільярди гривень, які можна направити на збільшення надходжень до державного бюджету.

У червні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» поставляє газ в рамках спеціальних зобов’язань, становила 2,142 тис. грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами), що на 5,9% менше, ніж в травні 2020 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter