«Нафтогаз» і «Київтеплоенерго» підписали мирову угоду

logo


«Як тільки це станеться, Нафтогаз і Київтеплоенерго зможуть укласти договір про постачання газу за пільговою ціною на умовах ПСО [поставка за спеціальними зобов’язаннями]. Весь процес триватиме до 5 робочих днів», — повідомили в «Нафтогазі».

Таким чином, 16-17 жовтня киянам можуть повернути гарячу воду.

Зараз без гарячої води через відсутність газу залишаються Оболонський, Подільський, Святошинський райони, більшість Деснянського району, частина Дніпровського та Солом’янського району. Гаряча вода є тільки в тих будинках, які отримують воду від ТЕЦ-5, Дарницької ТЕЦ, що працює на вугіллі, і заводу «Енергія».

Нагадаємо, впродовж 2018 року енергооб’єкти київської комунальної власності були передані від «Київенерго» в управління комунального підприємства «Київтеплоенерго». При цьому «Нафтогаз» відмовився підписувати з ним договір на поставку газу доти, доки підприємство не визнає борги за пільговий газ, накопичені «Київенерго».

Результатом стала відсутність гарячої води у великої кількості споживачів і загроза зриву опалювального сезону. У ситуацію була змушена втрутитися центральна влада.

За словами профільного заступника мера Києва Петра Пантелєєва, відновити гаряче водопостачання у столиці могли лише після укладання мирової угоди з НАК «Нафтогаз».

Раніше Державне казначейство і Міністерство фінансів України переказали 729,5 мільйона гривень, необхідні для відновлення постачання гарячої води в Києві.