«Нафтогаз» дав прогноз зимових цін на газ для населення

У «Нафтогазі» заявили, що навіть у розпал опалювального сезону ціни на газ для населення вдасться зберегти на відносно низькому рівні завдяки накопиченим рекордним запасам палива.

Як вказали Укрінформу у пресслужбі НАК «Нафтогаз України», з 1 серпня ціни на газ для населення, як і з 2015 року для промисловості, визначає ринок. Традиційно взимку попит на газ зростає, і пропорційно споживанню тарифи ростуть вгору, а далі влітку ціни знову падають. Але цього року такий сценарій Україні не загрожує завдяки накопиченим у сховищах рекордним 22 млрд кубічних метрів газу, які дозволять «Нафтогазу» стримувати зростання цін. А до жовтня у сховищах обсяг може сягнути 26 млрд кубометрів. Тому навіть в розпал опалювального сезону ціни на газ в країні збережуться на відносно низькому рівні, обіцяють в «Нафтогазі».

Нагадаємо, у минулому опалювальному сезоні ціна на газ виросла у порівнянні з літньою майже у два рази.

Раніше «Нафтогаз» повідомив, що світові ціни на газ припинили своє падіння. Тому вже у липні тариф для населення зросте на 7% у порівнянні з червнем.

Загалом, з початку року ціни для населення знизились на 51%.

Також «Нафтогаз України» опублікував цінові пропозиції на природний газ, які будуть діяти з 1 червня 2020 року, для промислових споживачів та інших господарюючих суб’єктів.