Нацбанк змінить правила виплати депозитних вкладів у спадок

logo


Національний банк України має намір унормувати низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Фізособа зможе зробити розпорядження щодо коштів, що їй належать, на випадок своєї смерті.

Про це ідеться в повідомленні Нацбанку.

“На розпорядженні клієнта, яке складається у формі окремого документа або є додатком до договору, має бути зазначена дата його складання. Цей документ засвідчується підписом уповноваженого працівника банку і зберігається в справі з юридичного оформлення рахунку”, – ідеться в повідомленні.

Банк здійснює виплату вкладу спадкоємцю депозиту на підставі документів, визначених законодавством України, незалежно від того, чи здійснюється успадкування вкладу за законом, заповітом або розпорядженням.

У яких випадках дія може бути скасованою:

якщо в заповіті змінено особу, до якої має перейти право на кошти власника депозитного рахунку,
якщо заповіт стосується усього майна спадкодавця.

Копії документів мають бути засвідчені в установленому порядку:

Працівник банку має право засвідчувати своїм підписом копії документів, які подаються для відкриття рахунків, якщо клієнт пред’явиворигінали цих документів.
Документи, подані для відкриття рахунків, які були видані на території іноземної держави, мають бути легалізовані в установленому порядку.
Копії цих документів мають бути нотаріально засвідченими.

До речі, завдяки програмі «Бонус до депозиту» від Finance.ua у наших читачів є можливість отримувати відчутну прибавку до процентної ставки в банку, який бере участь у програмі.