«Нацбанк мене грабував тричі»: депутати розповіли, чому довіряють свої капітали доларам, а не гривням

logo


Шуфрич зізнався, що одного разу прогорів на понад мільйон доларів.

Закон про валютну лібералізацію дав привід журналістам запитати народних обранців про їхні статки за кордоном. Принагідно з’ясувалися цікаві речі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Нема, сонечку, от чого нема, того нема», — відповіла Бахтеєва. Розенблат заявив, що валютний рахунок має в німецькому банку Sparkasse в Дортмунді. «Це для обслуговування кредиту, який я брав, щоб сплатити нерухомість», — пояснив депутат. Рибалка в себе нічого подібного не пригадав, але припустив, що рахунки могли мати керовані ним компанії, але не в Німеччині, а країнах пострадянського простору – Казахстані, Таджикістані, Грузії. «А без рахунків неможливо працювати», — пояснив він.

ВідеоДепутати розповіли, чи мають гроші у закордонних банках

Чи вивезли народні обранці гроші за кордон, чи мають там рахунки і у якій валюті тримають свої мільйони. Про все це дізнавалася у Верховній Раді Даша Счастлива.

Депутати розповіли, чи мають гроші у закордонних банках

Романюк свої рахунки в Італії вже позакривав, але зізнався, що гроші свої тримає в доларах. «За моє життя Нацбанк мене грабував тричі», — пояснив він причину недовіри до української валюти. «Кожного разу я, як представник національної буржуазії, заробляв капітал, який зберігав у гривні. Він знецінювався, і мені знову доводилося накопичувати цей капітал», — пояснив він.

Читайте також: Гірськолижний курорт у Болгарії та «забуті» квартири в РФ: українські депутати розповіли про своє майно за кордоном

Шуфрич пояснив, що довіряє заощадження доларам і євро, а кошти тримає готівкою, бо так навчив досвід. «Я дуже сильно обпікся у 2004 році, і більше повторювати цю помилку не буду», — мотивував нардеп. І додав, що тоді лопнув банк, у якому він тримав гроші – замість них повернули «якісь сертифікати», котрі досі неможливо реалізувати. Прогорів Шуфрич на понад мільйон доларів.

Читайте також: 20 млн за судову реформу: депутати зізналися, які суми фігурують у ВР при важливих голосуваннях

Доларам довіряє і Дубневич, який про свої статки говорить загадково: більше 3 млн доларів, але менше 10. А поза камерами більшість депутатів пояснюють, що головне – не рахунки за кордоном, а активи за кордоном. Насамперед офшорні компанії, на які зареєстровані яхти, віли, підприємства народних обранців, які вони не показують.

Кореспондент ТСН Дар’я Счастлива