НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру

logo


НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру

03.03.2017 / 11:36

+A

-a

НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру

Національна асоціація адвокатів України звернулася Президента України із закликом утриматися від передачі до Верховної Ради проекту змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» як першочергового. Про це йдеться на сайті НААУ.

Адвокати зазначають, що прийняття цього законопроекту зруйнує демократичні конституційні гарантії захисту прав громадян та позбавить незалежності адвокатську професію.

«Закликаємо Раду з питань судової реформи повернутися до розгляду проекту змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який розроблявся та обговорювався на засіданнях робочої групи та під час регіональних дискусій за участю адвокатської спільноти та виробити узгоджений документ, який сприятиме розвитку в Україні європейської адвокатури», – ідеться у заяві.

У зверненні зазначено, що повідомлення про передачу законопроекту до парламенту зроблено через сторінку депутата Сергія Алексєєва, який є членом Ради з питань судової реформи, у соціальній мережі «Facebook». При цьому текст очікуваного законопроекту не опубліковано.

У НААУ нагадали, що у грудні 2016 року Рада адвокатів України у відкритій заяві заявила про неприйнятність схваленого робочою групою при Раді з питань судової реформи (РСУ) проекту змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за відсутності уповноважених представників Національної асоціації адвокатів України.

Текст заяви тоді був направлений до Президента України, членів Ради з питань судової реформи та до Ради адвокатських і правничих товариств Європи. Однак звернення української адвокатури та лист від найбільшої професійної організації адвокатів Європи не отримали належної реакції. Жодної відповіді до Національної асоціації адвокатів України надіслано не було.

«Такими діями Рада створила законодавчі передумови для повернення адвокатури до залежного від держави слабкого інституту. За умов погіршення стану дотримання прав людини в України, спроб внесення репресивних змін до чинного Кримінального процесуального кодексу, розширення повноважень правоохоронних органів така реформа правосуддя, яку проводить Рада з питань судової реформи, матиме наслідком перетворення України на поліцейську державу», – додали у НААУ.

Читайте также: