На тобі, Боже: США скасували мито, коли українські добрива стали неконкурентними

logo


Сьогодні Мінторгівлі США опублікує офіційне повідомлення про скасування антидемпінгового мита на постачання з України твердої аміачної селітри (Solid Agricultural Grade Ammonium Nitrate, код 3102.30.00.00), яке було введено у вересні 2001 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Рішення прийнято після чергового п’ятирічного перегляду мита, яке було ініційоване 1 травня цього року. Оскільки американські виробники апеляцій на рішення не представили, 15 червня воно набрало чинності.

Антидемпінгове мито в розмірі 156,29% було запроваджено 12 вересня 2001 року та діяло відносно концерну «Стірол» та інших українських підприємств.

Як прокоментував для AgroDay Дмитро Гордейчук, керівник проекту «Інфоіндустрія», американські виробники більше не бачать загрози в особі України.

«США з імпортера добрив перетворився на експортера. Партія КАС в 70 тис. тонн, яка прибула в минулому році морем з США в Україну, справила вплив на наші внутрішні ціни», — повідомив Гордійчук.

Експерт нагадав, що «ДніпроАзот» працює на газі, «Черкаський Азот» частково на аміаку, частково на газі, «Сєверодонецький Азот» і «Рівнеазот» на аміаку. Хоча зараз вирішується питання про заміщення російського аміаку арабським, більш перспективним є повним перехід на газ.

Так, Михайло Саницкий, експерт ринку добрив ІА «Інфоіндустрія», раніше повідомив, що переведення «Сєвєродонецького об’єднання «Азот» на газ може дати Україні 560 тис. т карбаміду.

«LNG (скраплений природний газ – ред.) в якості сировини – правильний вибір, – сказав Гордійчук. – Однак, політика керівництва країни щодо формування цін на газ робить наші добрива неконкурентоспроможними».

При цьому зазначимо, що з вищеназваного переліку працюючих підприємств поменшало. У суботу Сергій Сидоров, голова правління «ДніпроАзоту» в Facebook повідомив, що з 15 червня підприємство вимушено входить в простій на невизначений термін. Причиною зупинки підприємства стала висока ціна на газ для промспоживачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.