На сьогодні Росія експортує більше агропродукції, ніж Україна

logo


Згідно з даними, отриманими в ході експериментів великої китайської урядової лабораторії, родинні рослини, такі як капуста, цвітна капуста, ріпак, можуть стати ключем, який відкриє скриньку з секретним інгредієнтом проти смертельного вірусу африканської чуми свиней, пише Аgroportal.ua.

Дослідники з національної лабораторії експериментальної морської науки і технології в Ціндао, провінції Шаньдун в східному Китаї, заявили, що якась молекула (зі зрозумілих причин китайські вчені не бажають розголошувати таємницю раніше часу), знайдена в цих рослинах, може дезактивувати важливий фермент, що використовується вірусом АЧС для складання його ДНК.

«Додавання овочів в корм може допомогти врятувати свинячу ферму від епідемії», — сказав Ван Сінь, учений, який бере участь в дослідницькому проекті. Але попередив, що до остаточних результатів, які можна застосовувати на практиці, ще далеко.Тим не менш, рекомендації для китайських фермерів вже озвучені.

«Ми пропонуємо фермерам подумати про те, щоб годувати своїх свиней цими овочами. Це не зашкодить», — сказав Ван.

Станом на 21 вересня в Китаї було зареєстровано близько 20 спалахів АЧС у восьми провінціях з новими випадками щотижня. Влада спробувала стримати вірус, заборонивши транспортування живих свиней і свинини з 16 провінцій і регіонів, закривши ринки торгівлі живими свинями і заборонивши використання корму, отриманого зі свинячої крові.

Тим не менш, Ван Сінь каже, що хоча багато свиноферм понесли великі втрати під час спалаху, але деякі тварини із заражених районів не постраждали. Справа в тому, що всіх цих свиней годували ріпаком.

«Ми отримали і перевірили інформацію через надійні канали», — сказав він.

Згідно з дослідженням команди Ван Сіня, понад 70 видів рослин, морських істот і грибів містять ту саму молекулу, здатну дискваліфікувати вірус, в тому числі, пастуша сумка і пеніцілліум, гриб, який використовується для виробництва пеніциліну.

Довідка: вірус африканської чуми свиней, від якого ще немає вакцини або лікарського засобу, з’явився ще в Африці ще сто років тому і поширився в Європі, Південній Америці та Азії. АЧС не впливає на людей, але інфіковані свині зазвичай помирають протягом 10 днів після зараження цією хворобою.

У Китаї налічується близько 700 мільйонів свиней, половина світового поголів’я.