На ринку України не вистачає якісного насіння для вирощування мікрозелені

logo


В Україні вже відбувся пік популярності мікрогріну. Наразі більш актуальним є розвиток сегменту пряних трав.

Таку думку висловили у компанії «Аква систем органік» TM AQUAFARM, що першою на українському ринку запустила проєкт з вирощування риби та салатів методом аквапоніки, передає AgroPortal.

За словами представників компанії, зараз виробників, які вирощують та реалізовують мікрогрін у невеликих обсягах для сегменту HoReCa, доволі багато. Також на ринку вже присутні виробники, які забезпечують потреби рітейлу. Тому розвиток напрямку мікрозелені зараз не є пріоритетним.

Окрім того в Україні існує проблема з посадковим матеріалом для вирощування мікрозелені. Для того щоб дати дійсно якісний та корисний мікрогрін, насіння має бути непротруєним та органічним.

На даний час в Україні більш актуальним є розвиток сегменту пряних трав.

«Експериментально було висаджено першу партію зелені та пряних трав, і ми вже отримали перший врожай. На повні потужності цієї теплиці плануємо вийти у весняний період 2020 року», – зазначають у компанії.

TM AQUAFARM вже налагодила виробничий процес, однак продовжує слідкувати за актуальними трендами. У цьому плані орієнтуються на ринки, де аквапоніка стрімко розвивається у промислових обсягах. Це – Азія, а особливо Корея та Китай.

Читайте також: Українські фермери можуть заробити на вирощуванні лимонної трави

«Раніше, при підготовці до запуску проєкту, їздили переймати досвід у Нідерланди та Німеччину. На той час будівництво ферми було в активній фазі, але ще потрібно було навчитися багатьом моментам. Однією з головних проблем був баланс двох систем: кількість риби має відповідати певній кількості овочів. При надлишку одного або іншого нічого не вийде. Зараз маємо відкривати нові горизонти», – зауважують у компанії.

По вирощуванню риби аквапонічна ферма вийшла на повну потужність виробництва – 5-7 тонн сома за місяць, а також 3-4 тонни тилапії за місяць. Щодо виробництва овочів та зелені, то їх обсяги будуть зрозумілими після закінчення повного виробничого циклу та сезону.

«На даний момент повністю запущені дві теплиці з томатами (чорні, жовті та червоні чері) і одна теплиця з салатами (ромен, фрізе, дуболистний). У 2020 році плануємо запуск ще дві теплиці із салатами і вийти на повні потужності виробництва зелені», – діляться планами у компанії.