На межі банкрутства. Топ-менеджер Укрпошти розповів про фінансову ситуацію компанії

logo


Перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Чернявський заявив про критичний стан підприємства.

Про це він повідомив на зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів Національної спілки журналістів, передають Українські Новини.

За його словами, зараз поштовий оператор знаходиться в «скрутному становищі», так як вже півроку залишається неврегульованим питання про тарифікації Пенсійного фонду.

«А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50% наших витрат, а в дохідної частини становить близько 25%. Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тис. працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тис. відділень», — пояснив Чернявський.

Крім того, після зростання мінімальної заробітної плати компанії не вистачає грошей, які надходять від Пенсійного фонду.

«На жаль, у такій ситуації повинні визнати, що Укрпошта знаходиться на межі банкрутства», — підсумував він.

Також Укрпошта повинна великим виданням близько 260 млн грн, які за умовами контракту повинна виплатити в кінці липня-початку серпня. Але в компанії сподіваються на рострочку виплати з авансуванням 40%.

Відзначається, що вперше Укрпошта суттєво затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, відразу після введення нового рівня мінімальної заробітної плати в розмірі 3 200 грн.

Нагадаємо, що Укрпошта в 2017 році отримала 203 млн грн збитку, при цьому чистий дохід компанії збільшився на 19,6% до 5,5 млрд грн в порівнянні з 2016 роком.

Укрпошта є монополістом поштового зв’язку України, входить в сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. — листоноші, 13 тис. — оператори поштового зв’язку.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter