На Львівщині з’являться вісім вітрових електростанцій до 2020 року

logo


Наразі в області працює 10 вітряків загальною потужністю 33,5 мВт.фото: ecosvit.net

фото: ecosvit.net

Стратегія розвитку Львівщини передбачає розвиток вітрової енергетики. До 2020 року в області може з’явитися 8 нових вітрових електростанцій. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу ЛОДА Михайло Мельник.

«Вітрова енергетика є важливою для Львівщини та є пріорітетом номер один в стратегії розвитку Львівщини до 2020 року. Ми маємо на різних стадіях різні проекти: це 8 проектів вітрових електростанцій загальної потужності 350 мВт», – сказав він.

За його словами, вітрові електростанції будуть встановлені в Яворівському, Дрогобицькому, Сколівському, Старосамбірському, Турківському та Радехівському районах області. Виміряти очікувану кількість виробленої електроенергії важко, оскільки вітер не є стабільним джерелом енергії.

«Наразі ми маємо 10 вітряків на 33,5 мВт, ми в 2,5 рази збілшили потужності в 2017 році порівняно із 2016 роком, і 2018 року плануємо як мінімум подвоїти їх. Це приватні інвестиції, як правило залучення європейських фінансових інституцій: ЄБРР та інші фонди», – додав він.

В 2017 році у вітрову енергетику області було інвестовано 34 млн євро. Нагадаємо, 7 лютого ЄБРР виділив кредит на будівництво сонячної електростанції у Яворівському районі області.

Микита Гладченко