На 20 днів вистачить, – керівник АТБ розповів про запас продуктів та ціни на них

logo


Чи дійсно зросли ціни на всі продукти та чи загрожує країні дефіцит основних товарних груп – про це в ефірі програми «Право на владу» 26 березня говорив генеральний директор АТБ Борис Марков.

Чи дійсно зросли ціни на продукти

Асортимент магазинів мережі АТБ, за словами Маркова, становить 3500 – 4000 найменувань. При цьому «відчутне подорожчання товарів відбулося на 50 – 100 позицій, не більше».

До теми Експерти розповіли, чому мережі АТБ, Сільпо, Billa та Еко-Маркет підвищують ціни

Представник АТП каже, що інші товари або не подорожчали, або подорожчали незначно, відповідно до зростання курсу долара, за яким ці товари закуповували. Адже за деякими товарами є обмежені товарні запаси, які в АТБ змушені заповнювати товарами, закупленими за новими поточними цінами.

Ми змушені відмовитися від планової акційної активності, тому покупці не побачили звичних кількасот позицій з дисконтом на наших полицях. Але вже наступного тижня ми плануємо повернутися до нашого стандартного плану,– пообіцяв Марков.

Чи може бути в країні дефіцит товарів

Девальвація (знецінення) гривні впливає також і на експортоорієнтованість виробників сільськогосподарської продукції. Саме тому у магазинах вона дещо дорожчає.

«Боротися з цим можна одним шляхом – як це зробили інші країни, де гірша ситуація з поширенням коронавірусу, ніж у нас. Мовиться про тимчасове закриття можливості експорту основних товарних груп», – вважає керівник АТБ.

Причому «якщо цього не зробити – це може призвести до дефіциту». Однак лише в перспективі.

Станом на сьогодні за кількістю товарів країна може спати спокійно. У нашій мережі сформовано товарний запас на 20 днів, склади забиті під зав’язку,– заспокоїв Борис Марков.

Зверніть увагу Антимонопольний комітет відкрив справу через завищення цін: список магазинів

Нагадаємо, по всій території України запроваджено режим надзвичайної ситуації з метою запобігти поширенню епідемії коронавірусу.

КоронавірусНадзвичайна ситуація: що треба знати / Інфографіка 24 каналу