МВФ розраховує, що вартість долара у 2019 році складе 28,65 гривень

logo


У макроекономічному прогнозу світової економіки Міжнародного валютного фонду розраховано номінальний ВВП України у 2019 році за курсом 28,65 гривень за долар.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на прогноз МВФ.

Зазначається, що за даними МВФ номінальний ВВП України у 2019 році складе 3,8 трильйонів гривень або 132,928 мільярдів доларів. Це означає, що за прогнозами МВФ, середньозважений курс долара у 2019 році складе 28,65 гривень.

Крім цього, у макроекономічному огляді МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки. Так, у фонді вважають, що світовий ВВП наступного року зросте на 3,7%, хоча раніше там вважали, що зростання економіки світу становитиме 3,9%.

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Зазначимо, що наразі валютні резерви України продовжують стрімко скорочуватись. За два останніх місяці вони зменшились на 1,1 мільярди доларів та сягнули 16,6 мільярдів доларів у вересні 2018 року.

Основною причиною скорочення валютних резервів є виплата державного боргу та відсутність співпраці з МВФ щодо чергового траншу кредиту.