МВФ розкритикував рішення Гройсмана про перепідпорядкування ДФС — ЗМІ

logo


У Міжнародному валютному фонді вважають, що рішення, які ухвалив Кабінет міністрів на закритому засіданні щодо змін до регламенту уряду та перепідпорядкування фіскальної служби, порушують зобов’язання України перед фондом.

Про це йдеться у листі очільника місії МВФ в Україні Рона ван Рудена українському уряду, текстом якого володіють у редакції Liga.net.

Зокрема, МВФ вважає, що виключення Міністерства фінансів з переліку відомств, з якими уряд має узгоджувати свої рішення, є грубим порушенням зобов’язань України перед фондом та може потягти за собою припинення програми фінансування.

Дані постанови Кабмін досі не оприлюднив. За словами Міністра фінансів України Олександра Данилюка, текст постанов не оприлюднять, бо вони є незаконними. В той же час, міністр повідомив, що готовий оскаржити їх.

Раніше стало відомо, що Кабінет міністрів на закритому засіданні вирішив підпорядкувати Державну фіскальну службу напряму собі. Крім цього, відтепер уряд не погоджуватиме свої рішення з Мінфіном.

Нагадаємо, що ключовими вимогами МВФ до України для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги є створення Антикорупційного суду, підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня та забезпечення рівня дефіциту держбюджету 2018 року на рівні 2,5% від ВВП. 

Раніше в МВФ повідомили, що ведуть переговори з українською владою про необхідність перегляду рівня цін на газ та створення Антикорупційного суду.