МВФ повернув Україну до економічного зростання — Данилюк

logo


Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Україна повернулися до економічного зростання завдяки програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це він заявив в ефірі Радіо НВ.

«Я людина, яка відповідає за взаємодію з МВФ. Ми повернулися до економічного зростання завдяки програмі з МВФ. Для нас співпраця з МВФ не буде проблемою, тому що вони підтримують реформу. Тому цим листом, я хотів довести до депутатів, які будуть наслідки, щоб не було маніпуляцій, адже це наслідки не тільки для цього року», — сказав міністр.

За його словами, для того, щоб пережити наступний рік, щоб люди не потрапили у фінансову кризу треба проводити відповідальну політику, а саме думати на кілька років вперед. Тобто, треба вводити трирічне бюджетування, добавив він.

Крім того, Данилюк заявив, що неприйняття рішення про Антикорупційний суд загрожує додатковими ризиками.

Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий — 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ становитиме близько $1,9 млрд.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман в інтерв’ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк у інтерв’ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після закінчення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може скласти близько $5,5 млрд. При цьому, регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ близько $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

1 червня, в МВФ заявили, що незадоволені останніми рішеннями Кабінету міністрів про обмеження повноважень Міністерства фінансів і перепідпорядкування Державної фіскальної служби. У Фонді відзначили що цим Україна порушує зобов’язання, взяті під час отримання попереднього траншу від МВФ.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter