МВФ попередив про світову фінансову кризу

logo


МВФ попередив про світову фінансову кризу У МВФ кажуть, що негативні наслідки майбутньої кризи відчують ті країни, які займаються продажем сировини. Фото: Delo.ua

Світова фінансова криза може розпочатися найближчими роками. Це пов’язано з падінням вартості основних сировинних продуктів.

«Грозові хмари наступної глобальної фінансової кризи вже збираються», — заявив заступник голови МВФ Девід Ліптон, передає The Guardian.

Негативні наслідки кризи відчують ті країни, які займаються продажем сировини. У тому числі Україна з експортом зерна і металу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перуанський економіст пояснив, як вивести економіку «з тіні»

«Навіть міцні економіки великих країн, як і сам фонд, поки не готові перенести можливу кризу без втрат. Робота із запобігання кризам не завершена», — наголосив заступник голови МВФ.

За його словами, глобальне зростання сповільниться у результаті торгової війни. Стійкий торговий конфлікт між США і Китаєм може викликати довгострокові наслідки для світової економіки.

2020-го світу загрожує нова фінансово-економічна криза. За даними JPMorgan, акції ринків, що розвиваються, подешевшають на 48%, їхні валюти — на 14,4%, американські акції втратять у вартості 20%, а ціни на енергоресурси впадуть на 35%. Щоправда, криза матиме менш негативні наслідки, ніж події 2008-го.

×